adcov.com

Jakie są przyczyny podwyższony poziom potasu?

Potas jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania nerwów, mięśni i serca. Jednakże wyższe niż zwykle stężenie potasu we krwi, w może doprowadzić do stanu zwanego hiperkaliemii. Objawy hiperkaliemii mogą być łagodne, takie jak doświadcza nudności, osłabienie mięśni, zmęczenie lub mrowienie; lub bardziej poważne, takie jak powolny i słaby puls serca lub zatrzymanie akcji serca. Niektóre przyczyny zwiększonego stężenia potasu należą zaburzenia funkcjonowania nerek, choroba Addisona, alkoholizm czy zażywanie narkotyków, ciężki angiotensyny (ACE) inhibitory konwertazy angiotensyny oraz cukrzycy typu 1.

Niewydolność nerek

Nerki wydalają potas, ale gdy masz zaburzenia funkcjonowania nerek efektywność swojego spadku nerek, które mogą prowadzić do hiperkaliemii.

Choroba Addisona

Choroba Addisona, zwana także niewydolność nadnerczy lub hypocortisolism jest, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości hormonów kortyzolu i aldosteronecertain, które są produkowane przez nadnercza. Aldosteron jest odpowiedzialny za wywołanie nerki wydalania potasu z moczem. Jednakże, zmniejszenie wytwarzania aldosteronu można zmniejszyć wydalanie nerkowego potasu, co prowadzi do zwiększonych poziomów potasu.

Alkoholizm czy zażywanie narkotyków

Alkoholizm lub nadużywanie leków powoduje stan znany jako rabdomiolizy, w którym podział włókien mięśniowych, co powoduje uwalnianie potasu we krwi.

Inhibitorów konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE)

Inhibitory ACE są określone leki stosowane w warunkach uśmierzające, takich jak nadciśnienie, choroby serca, cukrzycy, chorób nerek, twardzinę skóry i migreny. Jednym ze skutków ubocznych leku zwiększa się poziom potasu, ponieważ zmniejsza częstotliwość, z jaką potasu wydalanego z moczem.

Cukrzyca typu 1

Osoby z cukrzycą typu 1 potrzebują insuliny, aby utrzymać poziom glukozy we krwi. Brakiem insuliny powoduje, że komórki tłuszczowe rozkładać, uwalniając ketonów do krwi, co czyni krwi kwaśny. Kwaśny krwi i wysoki poziom glukozy powoduje, potasu, aby przenieść się z komórek do krwi. Zazwyczaj osoby z cukrzycą mają nieefektywnych nerki, co ogranicza wydalanie potasu z moczem. Tak więc, kombinacja potasu we krwi i zmniejszenia przez wydalanie potasu powoduje zwiększone poziomy potasu w moczu.