adcov.com

Jakie są przyczyny Plamienie przed okresem?

Plamienie

Plamienia dotyczy każdej małej ilości krwawienia doświadczył lub po zwykłym menstruacji. Niewielkie plamienie na samym końcu cyklu miesiączkowego jest uważane za normalne i nie jest powodem do niepokoju. Jednak nieoczekiwane krwawienie jest oznaczony jako nieprawidłowy i może mieć różne przyczyny.

Progesteron

Niski poziom progesteronu, który jest hormonem konieczne utrzymanie macicy może powodować plamienie występuje.

Mięśniaki

W niektórych przypadkach mogą powstać na mięśniaki macicy. Mięśniaki macicy są zazwyczaj nieszkodliwe, łagodne przerosty, które mogą zakłócić ściany macicy. Odbiór może być konieczne, jeśli mięśniaki zaczynają powodując ból, nadmierne krwawienie lub inne problemy.

Endometrioza

Endometrioza jest stanem charakteryzującym się nieprawidłowym wzroście tkanki macicy poza macicą. Tkanka reaguje z poziomami hormonów w organizmie i krwawienia podczas spadku hormonu lub w czasie menstruacji.

Antykoncepcja

Zakłócenia w harmonogramie doustnych środków antykoncepcyjnych może powodować plamienie. Zatrzymywanie, uruchamianie i brakuje pigułki mogą być trudne na ciele i może kolidować z poziomami hormonów. Ponadto, niektóre IUD można podrażniać wewnątrz korpusu, powodując plamienie występuje.

Choroby przenoszone drogą płciową

Jeśli plamienie przed okresem występuje wraz z gorączką i bólem żołądka, rzeżączka należy rozważyć. Rzeżączki jest infekcja bakteryjna, który występuje w układzie rozrodczym.

Rak

Jajnika, raka szyjki macicy i macicy mogą spowodować plamienia między miesiączkami. Wszelkie nietypowe lub nieprawidłowe plamienia należy zgłosić do ginekologa. USG może być konieczne w celu wykrycia wzrostów, które mogą być badane w celu określenia ich złośliwości.

Trauma

Stosunek płciowy, ginekologiczny egzamin, nawet poronienia mogą powodować uszkodzenia lub urazu układu rozrodczego. Warunki powinny zwiększyć w czasie, a tym samym zmniejszenie ilości plamienia który występuje.