adcov.com

Jakie są przyczyny nocnego pocenie?

Pocenie się w nocy, nie jest niczym niezwykłym i niekoniecznie powód do alarmu. Nawet, poty nocne, czy pocenie się do tego stopnia, że ​​zmiana ubrania staje się to konieczne, mogą być wywołane przez stosunkowo nieszkodliwych warunków, takich jak lęk, zbyt wielu koców i menopauzy.

Więcej ciężkich objawów

Chociaż nocne poty są powszechne i zwykle nie są objawami poważnego stanu zdrowia, istnieją pewne choroby, które robią oczywistego nocne pocenie się jako symptom.
Więcej poważnych schorzeń, które mogą powodować nocne poty to rak, infekcje, zakażenia HIV i układu nerwowego i układu hormonalnego.

Leki

Kilka leki mogą powodować nocne poty, jako efekt uboczny, w tym stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i zmniejszenie gorączki i leki przeciwdepresyjne. Leki uzależniające, takie jak heroina i alkohol mogą powodować ten warunek. Pamiętaj, aby poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym wszelkich nad-recepty leków i preparatów ziołowych.

Warunki medyczne

Najczęstsze schorzenia związane z nocne poty są samoistna plamica, zakażenia i nowotwory. Ideopathic nadmierna potliwość jest stan nadmiernego pocenia bez zidentyfikowania przyczyny medycznej. Gruźlica jest często związane z infekcją nocne poty, ale inne możliwe przyczyny związane z infekcjami obejmują zapalenie zastawek serca, zapalenie w obrębie kości, ropnie i HIV. Najczęściej raka związane z nocne poty to chłoniak.

Skontaktować się z lekarzem

Jeśli nocne poty towarzyszą inne objawy, skontaktować się z lekarzem. Zmęczenie, niewyjaśniona utrata masy ciała, duszność, gorączka, kaszel i bóle stawów mogą wskazywać na poważniejsze choroby. Lekarz będzie chciał wiedzieć, jak długo przeżywa nocne poty i jak poważne są. Umiarkowane pocenie nocy może być spowodowane przez lęk. Poty nocne, lub konieczności zmiany kilkakrotnie Ubiory w nocy, mogą być bardziej poważne

Pytania diagnostyczne

Jeśli występują gorączka, lekarz będzie chciał wiedzieć, czy gorączki przychodzą i odchodzą, jak w malarii, lub zatrzymać się na kilka dni z kilku dni wolne od gorączki, jak w undulant gorączki. On chce wiedzieć, czy wyjazd za granicę i nie mógł być narażony na egzotycznych zakażeń. On również ma swoją historię choroby, w tym ostatnich operacjach, a także historii seksualnego i wszelkich narkotyków.