adcov.com

Jakie są przyczyny niskiego stężenia potasu?

Hipokaliemia jest stan, w którym poziom potasu we krwi spada niska. Może to stanowić problem, ponieważ potasu rzeczywiście pracuje jako elektrolit, więc kiedy poziom spada, ciało doświadcza równowagi, które mogą mieć wpływ na serce człowieka, mięśnie szkieletowe i inne narządy w ciele. Dla większości ludzi, niski potas nie jest wielkim problemem, ale są pewne czynniki, które mogą spowodować, poziom potasu, by stać się niebezpieczne.

Leki moczopędne i przeczyszczające

Niektóre z głównych winowajców powodujących poziom potasu danej osoby do spadku są zarówno leki moczopędne i przeczyszczające. Powodem tego jest to, że te rodzaje produktów przekształcić ilość wytwarzanego moczu i stolca. Kiedy ktoś "chemicznie" zwiększa produkcję moczu i stolca, jeden z produktów ubocznych, w tym ewakuacji będzie wydalanie wody. Z tego przenikania wody, indywidualnie traci sodu, glukoza i potas. Normalnie, to nie wystarczy, aby zrobić żadnych szkód, ale długotrwałe stosowanie tych produktów może spowodować spadek stężenia potasu bardzo niska, ponieważ organizm nie jest wystarczająco dużo czasu, aby przywrócić naturalną równowagę.

Biegunka i wymioty

Inne częste przyczyny niskiego potasu są biegunka i wymioty. Dla większości ludzi, biegunka i wymioty nie stanowią większego zagrożenia. To dlatego, że większość ataki tych warunkach nie trwają długo. Jednakże, podobnie jak leki moczopędne, środki przeczyszczające i dłuższe odcinki albo biegunki lub wymiotów, jak byłoby to widoczne w pewnych schorzeń lub chorób, można spowodować, który odwadnia się przez utratę wody. Już osoba biegunkę więcej wody jest emitowany. Więcej wody emitowane, więcej potasu jest stracone.

Ćwiczenie

Jest również całkowicie możliwe cierpią z powodu niskiej potasu po dość rygorystycznych okresach ćwiczeń, głównie podczas długich sesji treningowych, maratonów i innych sportów, które skłaniają kogoś się pocić nadmiernie. Podobnie jak w kale i moczu, wymioty, potasu wydzielane w ciągu potu człowieka. Gdy nie jest prawidłowo uzupełnione, może spowodować kogoś doświadczyć spadku potasu.

Zaburzenia odżywiania

Istnieje również możliwość osoba doświadczyć niskie potasu, gdy cierpi z powodu zaburzeń odżywiania, zwłaszcza w przypadku bulimii. Ponownie, to nie ma wiele wspólnego z emisją wody. Gdy ktoś używa środków przeczyszczających lub przedmuchać, aby schudnąć, jest pozbawienie jego ciało nie tylko jedzenie, ale wody. Jak wspomniano wcześniej, więcej wody jest usuwany z ciała, bardziej utraty potasu. To samo może się zdarzyć z głodu, ale proces będzie nieco inny, ponieważ organizm sam wychodzi z równowagi.

Nerki

Dla niektórych osób, że ma wpływ na stan zdrowia i funkcji nerek, jak cukrzyca, nadciśnienie lub choroby nerek, może znacznie obniżyć ilość potasu we krwi. Jedną z głównych funkcji nerek jest działać jako swego rodzaju filtr dla ciała, ale niektóre warunki mogą powodować nerki, aby przejść do "hiper-drive", eliminacji toksyn i odpadów z krwi. Kiedy te toksyny i odpady są usuwane, potasu jest stracone, jak również.

Leczenie

Bez względu na to, co spowodowało potasu danej osoby do spadku tak niskie, leczenie jest naprawdę proste. Częściej niż nie, człowiek musi podjąć tylko dodatek, dodać do diety (banany, kantalupa, awokado, kapusta, szpinak, tuńczyk, fasola lima i papai, by wymienić tylko kilka) lub wymienić przez płynu (napoje elektrolitowe), aby potasu w kopii zapasowej. Oczywiście, niektóre osoby mogą należy hospitalizować jeśli potasu staje się zbyt niska. W tym przypadku, IV będzie stosowany w celu zwiększenia potasu we krwi.