adcov.com

Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości?

Ćwiczenie

Pot jest utworzony w korpusie od gruczołów potowych, a w wyniku nagrzewania się. Jest to mechanizm, który organizm wykorzystuje do chłodzenia się samoczynnie. Jednym z najbardziej powszechnych razy Widać to jest podczas ćwiczeń. Kiedy ćwiczysz, temperatura wewnętrzna organizmu jest włączony aż. Gruczoły potowe zwolnij potu, aby utrzymać chłód. Nadmierne pocenie się może stać, gdy ruch odbywa się w ciepłych budynkach lub na zewnątrz w gorących i wilgotnych klimatach.

Stres

Niektórzy ludzie w sytuacjach pocić nadmiernie emocjonalne, takie jak w chwilach strachu, złości, wstydu lub uczucie zdenerwowany o czymś.

Sauny

Sauny znajdują zastosowanie w wielu różnych powodów. Niektórzy używają ich do detox ciała toksyn, niektórzy ludzie używają ich do relaksu i ludzie, którzy ich używają, aby schudnąć. Sportowców, takie jak zapaśnicy i mieszanych sztuk walki używać ich zmniejszenie masy w pośpiechu na meczu. Czasami noszą garnitury saunę i wykonać ćwiczenia w tym samym czasie. To powoduje nadmierne pocenie się, a nawet może być niebezpieczne, jeśli nie są odpowiednio nawodniony.

Genetyka

Nie jest dziedziczna stan, który może powodować nadmierne pocenie się. Posiada dwie różne formy: ogólne nadmierne pocenie się i nadmierne pocenie ogniskowej. Ogólne nadmierne pocenie charakteryzuje pocenie na całym ciele. Często jest skutkiem innych stanów, takich jak otyłość, menopauzy, raka lub pewnego rodzaju zaburzeń tarczycy.

Jak sama nazwa wskazuje, ogniskowa nadmierna potliwość kierowana określony obszar lub obszar ostrości na ciele i powoduje nadmierne pocenie się. Niektóre z najbardziej popularnych obszarów dotkniętych są palmy, pachami i nogi. Potliwość zazwyczaj zatrzymuje się podczas snu. Zgodnie z Mayo Clinic, dokładna przyczyna nie jest znana, ale często występuje rodzinnie.