adcov.com

Jakie są przyczyny małego stężenia białek?

Białka są zbudowane z aminokwasów i są zasadnicze składniki odżywcze dla organizmu. Białka są potrzebne do wzrostu, konserwacji i naprawy komórek. Można je znaleźć w całym organizmie w mięśni, tkanek, organów i krwi. Ważne jest, aby utrzymać dobry poziom białka w krwi i zmiany tego poziomu może wskazywać różne warunki.

Białka krwi

Głównym białkiem krwi jest albumina, która jest wytwarzana w wątrobie. Albumina jest ważnym elementem metabolizmu. Jest silnym przeciwutleniaczem, co oznacza, że ​​pomaga zapobiegać lub naprawiać oksydacyjnego uszkodzenia tkanek. Przyczynia się również do przewozu witaminy, minerały i hormony rozpowszechniać je po całym organizmie. Albumina reguluje wody w tkankach. Wiąże się z albuminą i odpadów toksycznych substancji we krwi, aby pomóc je wyeliminować.
Mimo że poziom białka w krwi nie można określić choroby można było stwierdzić obecność stanu bazowego.

Podstawowe warunki

Jednym z najbardziej powszechnych warunków powodujących niską białka krwi jest zespół nerczycowy. Zespół nerczycowy to grupa objawów, w tym krwi, białka niskiej białka w moczu, obrzęk i wysoki poziom cholesterolu. Zespół nerczycowy jest spowodowane różnymi chorobami, które powodują uszkodzenia nerek.
Niski poziom białka mogą być również sugerować zaburzeń czynności wątroby, niedożywienia oraz zaburzeń układu pokarmowego, takich jak celiakia i choroba zapalna jelit.

Białka w moczu

Istnieje kilka warunków, które powodują nadmiar białka w moczu, dlatego pozostawiając poziom we krwi niskie. Warunki mające wpływ na nerki, które działają jako filtry w korpusie może spowodować wyciek białka w moczu. Choroby takie jak choroby uszkodzenie kłębuszków kłębuszka, części nerki, które pomagają filtrować krew. Kiedy są one uszkodzone, białka, a krwinki czerwone może wyciekać do moczu. Może to spowodować problemy systemowe w tym obrzęk, ponieważ jeden z tych funkcji albuminy się nadmiaru płynu z organizmu być wyeliminowane przez nerki.

Osób zagrożonych

Częstość niższe białka krwi jest bardziej powszechna u pacjentów z pewnymi czynnikami ryzyka. Są to ci, którzy cierpią z powodu alkoholizmu. Nadmierne spożycie alkoholu wpływa na funkcję wątroby, czyli tam, gdzie wytwarzany jest albumina. Również kobiety w ciąży są podatne na niski poziom białka. Z chorobą autoimmunologiczną jest również narażonych na ryzyko, ponieważ będą one na ogół mają wyższy poziom immunoglobuliny, co koreluje z niższą poziomem białka krwi.

Zwiększ białka krwi

Ponieważ istnieje korelacja poziomów białka niskiej krwi i chorób, ważne jest utrzymanie stężenia białek w ich optimum. Istnieją dwa ważne czynniki, które w tym pomóc.

Zasady higieny. Większość drobnoustrojów są wprowadzane do organizmu poprzez dotknięcie twarzy, łącznie oczu, nosa i jamy ustnej, z rękami. Wprowadzenie obcych mikroorganizmów do organizmu zwiększa immunoglobuliny lub przeciwciała, jego poziomu. Wzrost poziomu immunoglobuliny koreluje bezpośrednio ze spadkiem poziomu białka krwi lub białka. Upewnij się, że białko w diecie jest zoptymalizowany. Wiele osób próbuje zmniejszyć spożycie tłuszczu i cholesterolu, co zmniejsza ich przypadkowo spożycie białka również. Istnieje wiele zdrowe źródła białka, w tym ryby, drób, fasola, orzechy i produkty pełnoziarniste. Jeśli stężenie albumin we krwi pozostaje na niskim poziomie, suplementacja aminokwasami może pomóc przywrócić im.