adcov.com

Jakie są przyczyny lęku u kobiet po 50 roku życia?

Jakie są przyczyny lęku u kobiet po 50 roku życia?


Kobiety w ogóle są bardziej narażone na zaburzenia lękowe. Przyczyny nie są do końca jasne. Ale biologii, psychologii i społeczne normy wszystkie odgrywają rolę. A starsi ludzie doświadczają niepokoju myśli w wyniku wielu emocji (utrata przyjaciół) i czynników fizycznych (przewlekłe stany). Połączenie powoduje, że kobiety po 50 na ryzyko.

Panic Disorder

O 3,5 procent populacji cierpi z powodu lęku napadowego, a dwie trzecie z tych chorych to kobiety, według książki "10 Proste rozwiązania do paniki." Ponadto, kobiety mają skłonność do przeżywania panikę częściej i bardziej intensywnie niż mężczyźni. Przyczyn może być genetyka, hormony, nieodpowiednia dieta, stres i proces starzenia się.

Zachwianie równowagi hormonalnej

Lęk jest objawem zaburzenia równowagi hormonalnej u wszystkich kobiet, według strony internetowej Kobiety dla kobiet. Lęk może być pierwszym objawem menopauzy, lata, zanim kobieta zajdzie w okresie menopauzy. Gwałtownie spada poziom progesteronu może zwiększyć panikę i martwić w czasie napięcia przedmiesiączkowego, menopauzy okresów i okołomenopauzalnym.

Odżywianie

Jak wiek kobiety, ich potrzeby żywieniowe zmienić. Jeśli dieta jest zbilansowana, co może prowadzić do niedoborów, które mogą powodować stres i niepokój. Anxietypanic.com. zaleca jeść dużo owoców i warzyw, oliwy z oliwek i omega-3 kwasy tłuszczowe, na przykład, i pobyt z dala od żywności, które mogą wywołać panikę, takich jak te, bogate w kofeinę (kawa i czekolada), soli, cukrów rafinowanych i żywności Ciebie może być uczulony według.

Stres

Około 50 roku życia, stres kobiet może wzrosnąć ze względu na "syndrom pustego gniazda", spada zdrowia, kwestie hormonalne, problemy małżeńskie i więcej. Stres prowadzi do zwiększenia produkcji kortyzolu, hormonu stresu w "", co może powodować bezsenność, zwiększenie masy ciała i niepokój. Joga, spokojny sen, a wakacje są jakieś sposoby, aby zmniejszyć stres.

Rosnące Starsze

Starzeje jest stresujące, a dla kobiet, ponieważ jest ogromny nacisk na "wyglądać młodo." Mniej aktywności, zwiększenie ból, przewlekłe choroby, takie jak osteoporoza, upośledzenie zdolności i straty, takie jak rozwód lub śmierć przyjaciół lub członków rodziny poznawcze wszystkim zwiększają niepokój kobiety czują.