adcov.com

Jakie są przyczyny choroby Niedokrwiennej Serca?

Co to jest choroba niedokrwienna serca

Niedokrwienie jest sytuacja, w której tętnice zatkane z płytką się wąskie ograniczenia przepływu krwi, dostarczania tlenu do pogarszania narządów. W przypadku wystąpienia niedokrwienia tętnic zaopatrujących w krew do serca, ból w klatce piersiowej i ataki serca prowadzić. Niedokrwienne choroby serca, które nazywa się również choroby tętnic wieńcowych lub choroby wieńcowej serca, zwykle powoduje dyskomfort lub ból w klatce piersiowej. Jednak niektórzy ludzie mają cichego niedokrwienia i nie mają żadnych objawów aż do ataku serca. Choroba tętnic wieńcowych zazwyczaj odnosi się do zablokowania dużych tętnic dostarczających tlenu do mięśnia sercowego. Mniejsze wieńcowych naczyń krwionośnych, mogą także zostać zablokowany, co prowadzi do stanu zwanego chorobą mikrokrążenia wieńcowego.

Przyczyny choroby Niedokrwiennej Serca

Osadzaniu się kamienia w tętnicach powoduje choroby niedokrwiennej serca. Tablica składa się z cholesterolu, tłuszczów, płytek i innych substancji we krwi. Jako tablica gromadzi się wewnątrz ściany tętnicy, fragmenty stają się coraz bardziej ostry i ograniczają przepływ krwi. To zmniejsza ilość tlenu dostarczanego do mięśnia sercowego. Mięśnie muszą pracować ciężej, aby przezwyciężyć deficyt tlenu i ostatecznie staje się zmęczony.
Niezdrowe poziom cholesterolu jest bezpośrednią przyczyną nadmiernego płytek w tętnicach. Wysoki poziom cholesterolu o niskiej gęstości (tak zwany "zły" cholesterol i triglicerydy) w połączeniu z niskim poziomem cholesterolu o wysokiej gęstości (lub "dobre" cholesterolu) są podłączone do zwężonych tętnic. Obecność innych czynników ryzyka dodatkowo zwiększyć szanse na choroby niedokrwiennej serca lub zawału serca. Wysokie ciśnienie krwi (długotrwałe ciśnienie 140/90 mm Hg lub wyższe), insulinooporność, cukrzyca, nadwaga i brak aktywności fizycznej, wszystkie mogą prowadzić do choroby serca. Palenia uszkadza naczynia krwionośne, zwiększa poziom cholesterolu i zmniejsza ilość dostępnego tlenu do narządów. Ryzyko wszystkich typów chorób serca wzrasta z wiekiem, przy czym największe ryzyko mężczyzn w wieku powyżej 45 lat, a kobiety w wieku powyżej 55 lat. W połączeniu z wywiadem rodzinnym w kierunku chorób serca, ryzyko zwiększa się jeszcze bardziej. Choroba niedokrwienna serca jest również związane z niskim poziomem estrogenów, zarówno przed jak i po menopauzie, niedokrwistość lub warunków, które zwiększają ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi.

Zapobieganie

Zapobieganiu choroby niedokrwiennej serca wiąże zmniejszenie czynników ryzyka, które można kontrolować. Nie możesz stać się młodszy lub zmienić historię swojej rodziny, ale można schudnąć i regularnie ćwiczyć. Rzucić palenie, a następnie serca zdrowej diety. Podjąć kroki w celu zmniejszenia stresu w swoim życiu poprzez delegowanie zadań i relaksacyjne ćwiczenia jogi lub ćwiczeń. Mieć swoje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu sprawdzane regularnie i wiem, wskaźnika masy ciała i obwodu talii. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy jesteś w grupie ryzyka choroby niedokrwiennej serca. Podjęcia wszelkich ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i cukrzycy leki zgodnie z zaleceniami.