adcov.com

Jakie są prawa do lekarza?

Jakie są prawa do lekarza?


Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że mają pewne prawa jako pacjentów opieki zdrowotnej. W rzeczywistości, nawet Stanów Zjednoczonych uchwalił ustawę dotyczącą praw pacjenta zwanych Ustawa ponadpartyjne Ochrona pacjenta, która weszła w życie w roku 2001. Jednak wielu nie zdaje sobie sprawy, że świadczeniodawców opieki zdrowotnej są również chroniony pewnymi prawami.

Identyfikacja

Świadczeniodawcy szpitale, firmy ubezpieczeniowe, lekarze, pielęgniarki, domy opieki, laboratoria diagnostyczne, apteki, trwałe dostawców sprzętu medycznego, firmy ubezpieczeniowe oraz wszelkie inne biuro związane z zapewnieniem lub finansowania opieki zdrowotnej i opieki zdrowotnej produktów. Fizjoterapeutów, zawodowe i psychologiczne są również częścią przemysłu. Opieki zdrowotnej, jak wiemy najczęściej obejmuje wielu dostawców pracujących jako zespół, aby dbać o potrzeby swoich pacjentów. Mogą one wykonywać lub pomagać w opiece diagnostycznych, prewencyjnych i naprawczych.

Historia

Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS), na przestrzeni lat, nałożone trzy odrębne przepisy dotyczące opieki zdrowotnej praw dostawców. Przepisy te były szczególnie odnoszące się do prawa "sumienia" dostawców. Oznacza to, że przepisy, które chronią dostawców z konieczności iść pod własnymi przekonaniami etycznych lub religijnych. Na przykład, w 1970 roku, że Kościół powstały Zmiany w odpowiedzi na spójnych debat dotyczących aborcji i sterylizacji. Zmiany te chronione przed utratą dostawców możliwość wykonywania innych procedur lub brać udział w innych programach w wyniku odmowy świadczenia usług, które były przed ich moralnych lub religijnych przekonań.

Wpływ

W 1996 roku, nowa sekcja ustawy o Służbie Zdrowia Publicznego Oferowane dostawców ochrony przed utratą umów ubezpieczenia i programów finansowania rządowych, gdy dostawca odmówił wykonania aborcji, sterylizacji lub jakiegokolwiek innego postępowania, które utrudniałyby jego przekonania. Sekcja ta zakazała również dyskryminację tych dostawców przez żadnego rządu lub innej agencji ochrony zdrowia, w przypadkach, gdy dyskryminacja będzie w oparciu o przekonania religijne usługodawcy i odmowy iść z nimi, gdy świadczenie usług opieki zdrowotnej.

Funkcje

W 2005 roku, Weldon Zmiana HHS za Środki Dz wyłączone finansowanie dowolnego lokalnym, stanowym lub federalnym agencji, która dyskryminowanej świadczeniodawców, którzy wymuszonych swoje prawa do odmowy wykonywania określonych usług na podstawie własnych przekonań etycznych i moralnych, a konkretnie odmowy wykonania aborcji. Mimo, że te przepisy są na miejscu, wielu dostawców i agencji nie są w pełni świadomi. Na przykład, zgodnie z HHS, "opinia etyka wysunął kilka miesięcy temu przez American College Położnictwa i Ginekologii pojawiła się na lekceważenie tych praw. Późniejsze działania przez American Board of Obstetrics and Gynecology, który ukazał się na przyjęcie opinii, miał Potencjał zmusić lekarzy do albo naruszyć ich sumienie, odwołując się pacjentów do aborcji (lub podejmowania innych działań wulgarnego) lub ryzyka utraty ich certyfikacji pokładzie. "

Nieporozumienia

Pracownicy służby zdrowia nie są ograniczone do praw sumienia. W rzeczywistości większość państw ma również prawa w celu ochrony praw przez dostawcę terminowym płatnościom z firm ubezpieczeniowych i agencji federalnych, jak również prawa, które wymagają od dostawców terminowego dostarczania informacji roszczenia do przewoźników ubezpieczeniowych i agencji rządowych. Wiele państw posiada również wewnętrzne procedury rozpatrywania skarg, co wymaga dostawców usług medycznych i firm ubezpieczeniowych opieki zdrowotnej komunikować się bezpośrednio w odniesieniu do jakichkolwiek skarg, które mogą być złożone. Wielu dostawców mają także prawo do odmowy usługi, z wyjątkiem służb ratunkowych, każdemu do woli.