adcov.com

Jakie są plusy i minusy HMO?

Organizacje utrzymania zdrowia działają w ramach ścisłych wytycznych mających na celu kontrolę rosną koszty opieki zdrowotnej. Oferują one plany, które okre co lekarze mogą i nie mogą zrobić, procedury podejmowania różnych rodzajów leczenia i nadzoru w celu zapewnienia zgodności. Koszty są zazwyczaj niższe w wyniku, z towarzyszącym ograniczenia, które uczestnicy muszą zaakceptować

Drogie Składki mniej

Składki HMO są zazwyczaj tańsze od tradycyjnych planów z prywatnych ubezpieczycieli, co stanowi jedną z ich podstawowych zalet. Pracodawcy płacą stałą opłatę za każdego zapisanego uczestnika, ze pracownicy często pokrycia tych kosztów poprzez potrącenia od wynagrodzeń. Pracodawcy mogą również wybrać się do wchłonięcia tego kosztu i oferują ubezpieczenia zdrowotnego jako świadczenia pracowniczego.

Co płaci

Zgodnie z HMO, pacjenci są odpowiedzialne za dopłat, a nie do odliczenia. Koszt jest zwykle minimalne, na ogół średnio 15 dolarów za każdą wizytę w biurze. Gdy konieczne są dalsze zabiegi, co płaci za pobyt w szpitalu i opieki ambulatoryjnej są znacznie niższe niż w przypadku innych planów. Wymóg dokumentacji pacjentów jest minimalna, i zazwyczaj wszystko, co musisz zrobić, to pokazać swoje karty. Koszt recept jest dość niska, co sprawia, że ​​te plany szczególnie atrakcyjne dla osób starszych i tych, którzy muszą regularnie leki.

Programy zdrowotne

Oprócz rzeczywistych lekarza i szpital wizyt HMO uznają wzajemnie korzystny aspekt przyczynia się do, lub wręcz płacić za, programów mających na celu utrzymanie dobrego stanu zdrowia, w tym na siłownię i regularne kontrole. To sprawia, że ​​dobry biznes i zmysł moralny, a może zaoszczędzić im koszty mocny dół linii, przy jednoczesnym zachowaniu pacjentów zdrowsze i wzrok potencjalnych problemów wcześniej.

Ograniczony wybór

HMO utrzymywanie list udział lekarzy i specjalistów, do których pacjenci muszą przejść. Choć może to być dość duże, nie są one wyczerpujące, więc ludzie mogą być zmuszone do rezygnacji z dawna lekarzy. Pacjenci mogą jeszcze wybrać, aby przejść do tych lekarzy, ale oni są odpowiedzialni za koszty wizyty biurowych i wszelkich związanych uzupełnieniami. Zgodnie z HMO, lekarze muszą najpierw kierować pacjentów do każdej specjalistycznej lub awaryjnego pokojowej leczenia, pacjenci nie mogą wybrać, aby przejść na własną rękę. Plany te zapewniają również zachęty finansowe dla lekarzy w celu ograniczenia takiej opieki, a często muszą uzyskać zgodę przed sugerując dalsze leczenie.

Brak Prywatność

Pracowników HMO może dokonać przeglądu dokumentacji pacjenta do woli do zapewnienia skuteczności i zgodności z lekarzem. Historie medyczne nie są już wyłączną domeną tajemnicy lekarskiej, więc uczestnicy z wrażliwych lub nawracających dolegliwości mogą być zaniepokojeni.