adcov.com

Jakie są pierwsze oznaki Sink Hole?

Jakie są pierwsze oznaki Sink Hole?


Mimo, że może pojawić się wszędzie sinkholes, University of Florida IFAS Extension informuje, że stan Floryda ma więcej sinkholes niż jakiekolwiek inne państwo w Stanach Zjednoczonych. Nawet jeśli niektóre mogą pojawić się nagle sinkholes, istnieją pewne przesłanki, że może być tworzące sinkhole. Zapoznaj się pierwszych objawów.

Tworzenie

Obszary z wapienia, dolomitu lub marmuru pod powierzchnią są podatne na zapadlisk. Kwas z opadami pogrąża się w glebę i zżera tych depozytów. Jako warstwy skał znikają, dziury tworzą i zatapia się w górnej gleby, aby wypełnić pustkę --- powodując ostatecznie powierzchnie terenu, aby zwinąć.

Człowieka

Zgodnie z University of Florida i FEMA, zwiększając ilość zapadlisk jest wynikiem budowy i rozbudowy miasta. Zakłócanie grunt dla celów budowy i układania rur zmieni naturalny wzór drenaż wody podziemne, glebę i przesunąć ciężar dodać do powierzchni.

Na dworze

Poszukaj załamanie i pochylanie płoty, drzewa lub inne struktury. Wiele stawy Florida i jeziora powstały z zapadlisk. Nowo utworzony staw lub wody otwór po deszczu i obwodowych obszarach zwiędłe rośliny są wskaźniki zapadlisko.

Domy

Spójrz na przebarwienia lub błotnistej wody studziennej i pęknięć wzdłuż ścian, stropów, piwnic i cegły zaprawą, jak również w całej trawników. Wbudowany na obszarach takich jak ganki --- --- może wykazywać oznaki oderwanie od domu. Drzwi lub okna może nie działać prawidłowo.

Obszary publiczne

Poszukać pękniętych krawężników, chodników, parkingów i dróg. Sinkholes często pojawiają się najpierw jako niewielkie zagłębienia w ziemi, gdzie woda często kanalizacji. Uważaj na zapadlisk na całym przerw wodnych głównym lub wycieków kanalizacyjnych.