adcov.com

Jakie są pierwsze objawy choroby wieńcowej?

Atak serca może być natychmiastowe zdarzenia, ale choroby tętnicy wieńcowej, które mogą być w rdzeniu zawału wykonuje lat rozwijają. Lekarz może wykryć problemy z zatkanych tętnic w wyniku badań krwi. W tym momencie będzie podjąć kroki, aby pomóc obniżyć poziom cholesterolu danej osoby, i test wysiłkowy może być podana w celu określenia, jak dobrze krew płynie.

Identyfikacja

Choroba wieńcowa jest warunkiem, który występuje, gdy tętnice które poruszają krwi od serca zasklepiania. To najczęściej występuje z powodu nagromadzonych osadów tłuszczowych, znanych jako lipidów w tętnicach. Wysoki poziom cholesterolu wskazuje na wzrost ilości lipidów w krwiobiegu. Choroba wieńcowa jest jedną z bardziej popularnych chorób serca, a nieleczona może być śmiertelna.

Efekty

Najwcześniejsze objawy choroby wieńcowej to zbiór objawów zwanych angina. Większość osób opisuje anginę jako ucisk lub bolesne uczucie w klatce piersiowej. Może poczuć się jak tam jest wywierania nacisku na klatkę piersiową, a gdy początkowy ostry ból zniknął achy palenie ból z tyłu. Skrzynia może się ciężko i oddechowy może być trudne. Ból związany z dławicą jest zazwyczaj odczuwalny w klatce piersiowej, pleców i szczęki.

Potencjał

Angina może przerodzić się w bardziej poważnych objawów szybko. Te objawy to utrudnione oddychanie, nudności, które mogą doprowadzić do wymiotów, zawrotów głowy oraz możliwość rozdawanie, nadmierne pocenie się i gwałtowny wzrost bólu w klatce piersiowej. Wraz ze wzrostem bólu, inne objawy, takie jak lęk i strach mogą zacząć występować jako osoba zdaje sobie sprawę, że może być przeżywa atak serca. Panika może ustawić w, a to może spowodować, wilgotna i bladą skórę, która może towarzyszyć bardziej czerwonych niż normalne usta.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Podczas wystąpienie zawału serca może być nagłe, że możliwa jest praca z lekarzem, aby zapobiec odcinek dzieje. Niektóre z objawów choroby wieńcowej, jak bóle w klatce piersiowej i płytki oddech, może rozpocząć dzieje się na długo przed atakiem serca ma miejsce. Lekarz zaleci zdrowszej diety i zmiany stylu życia, który zawiera ćwiczenia, aby pomóc obniżyć poziom cholesterolu i zmniejsza szanse, że objawy nie gorzej.

Expert Insight

Mayo Clinic przedstawia szereg propozycji, które mogą pomóc zmniejszyć możliwość zarażenia się chorobą wieńcową. Są to rzucenie palenia i ograniczenie stresu w codziennym życiu. Over-the-counter leki, takie jak aspiryna może pomóc zmniejszyć szanse na uzyskanie choroby wieńcowej poprzez rozrzedzenie krwi i zmniejszając możliwość zablokowania tętnicy skrzepu krwi. Mayo Clinic sugerują również, że lekarz może przepisać leki, aby pomóc cholesterolu choroby wieńcowej w walce, jak również.