adcov.com

Jakie są oznaki zaburzenia równowagi hormonalnej u kobiet powyżej 50 roku życia?

Jakie są oznaki zaburzenia równowagi hormonalnej u kobiet powyżej 50 roku życia?


Kobiety powyżej 50 roku życia zwykle wchodzi w okres rozwoju, który obejmuje zmiany hormonalne. Mogą wystąpić okołomenopauzalnym (czas przed ich koniec okresów) lub wejść do wczesnej menopauzy (w tym czasie ich okresy przestają). Oba z nich może produkować objawy zaburzenia równowagi hormonalnej, takie jak brakujący okres, doświadcza uderzenia gorąca i nocne poty, lub posiadające dłuższe i cięższe niż normalne okresy.

Nieodebrane Okres (Brak miesiączki)

Jedną z oznak braku równowagi hormonalnej u starszych kobiet jest brak okresu. Może to nastąpić, ponieważ żeńskie hormony zmienić Jako kobieta wieku i zaczyna się dotrzeć do menopauzy, według Student Uniwersytetu Alabama Centrum Zdrowia. Lekarz może zalecić podawanie progesteronu przez siedem do 14 dni, w celu rozwiązania problemu. Proces ten może być powtarzany co jednego do dwóch miesięcy, jeśli problem nadal występuje lub powraca ponownie po wstępnej korekty.

Nieodebrane okresy może nastąpić z innych przyczyn, jak również i okazjonalny nieodebranych okres niekoniecznie jest powodem do niepokoju. Kiedy staje się rutynowe problemu w każdym miesiącu - i masz ponad 50, potencjalnie wprowadzając menopauzy - skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć możliwość guza lub torbieli na jajnikach i macicy.

Gorąca / nocne poty

Inne objawy zaburzenia równowagi hormonalnej u kobiet starszych należą uderzenia gorąca i nocne poty, które zazwyczaj idą ręka w rękę. Według dr John Lee, wątła i małe kobiety mają ten problem bardziej niż ich większe odpowiedniki. Jest to związane z niedoborem hormonu estrogenu. Lekarze mogą przepisywać estrogen w celu przeciwdziałania problemom związanym z tym brak równowagi hormonalnej, ale naturalne środki są również dostępne. Naturalne środki zaradcze obejmują powstrzymaniu się od kofeiny, alkoholu i gorących napojów, a także zmniejszając stres, powstrzymywanie się od gorących lub pikantnych potraw oraz unikanie ciepłych środowiskach.

Zaburzenia równowagi estrogenów u kobiet powyżej 50 może również powodować suchość pochwy, problemy z pamięcią, bolesne współżycie i infekcje pęcherza.

Ciężkie krwawienie

O ciężki okres, raz na jakiś czas nie jest koniecznie powodem do niepokoju. O ciężki okres, kiedy nie normalnie, to inna sprawa. Ciężkie krwawienie może być oznaką braku równowagi hormonalnej, które jest spowodowane przez nadmierną nieregularnych poziomów estrogenów i progesteronu, zgodnie z "100 pytań i odpowiedzi na temat menopauzy," bluszcz dr M. Aleksandra i Karla A. Knight, RN, MSN.

Silne krwawienie, które utrzymuje się przez dłuższy czas z powodu braku równowagi hormonalnej może powodować anemię, co może być niebezpieczne, jeśli nie jest leczone. Jeśli niedokrwistość staje się zagrożenie dla życia, operacja może być potrzebne do rozwiązania problemu zgodnie z Baylor College of Medicine.