adcov.com

Jakie są oznaki i symptomy choroby pęcherza moczowego?

Jakie są oznaki i symptomy choroby pęcherza moczowego?


Chorobę pęcherza moczowego i powikłania w wielu formach, z których wszystkie wywołują pewien stopień fizycznego dyskomfortu. Ze względu na naturalne połączenia między pęcherzem i oddawaniem moczu, wycieczka do łazienki jest najlepszy czas, aby monitorować swoje fizyczne zachowanie dla oznak problemów z pęcherzem. Rozpoznawaniu objawów na tyle wcześnie, można zapobiec dalszemu ból, dyskomfort i zakłopotanie.

Krwiomocz

Zawartość krwi w moczu lub krwiomocz, może sygnalizować jeden z kilku różnych problemów pęcherza moczowego, w tym zakażenia pęcherza. Dzieje się tak, gdy pęcherz jest podszewka ulegnie zakażeniu, często z powodu infekcji prostaty, powikłań nerkowych lub bakterie, takie jak E. coli. Krwiomocz jest objawem raka pęcherza moczowego, w tym przypadku moczu może być rdzawe lub bordowy. Chociaż krwawy mocz jest często pierwszym objawem raka pęcherza przedstawić, to może nie być wykrywalne w łazience --- mikroskopijne krwiomocz jest gdy zawartość we krwi z moczu jest widoczna tylko przez badanie moczu lekarskim.

Częste oddawanie moczu

Wyraźny wzrost jak często mocz może wskazywać na infekcję pęcherza. Może być również objawem raka pęcherza moczowego, zespół bolesnego pęcherza i nietrzymania moczu. Nietrzymanie moczu jest stanem, w którym masz trudności lub niemożność kontroli pęcherza --- różne rodzaje nietrzymania moczu są zwykle spowodowane przez różnych powikłań w innych miejscach w organizmie.

Zachęcam

Należy uważać na częste parcia na mocz, ponieważ może to wskazywać na problemy z pęcherzem, jak również. W przeciwieństwie częste oddawanie moczu, częste parcie może lub nie może faktycznie wytwarzać moczu. Na przykład, objawem raka pęcherza moczowego jest parcie na mocz bez wytwarzania dużej lub jakąkolwiek moczu. Bolesne zespół pęcherza i infekcje pęcherza są oznaczone częstego parcia.

Ból

Bolesne oddawanie moczu może być objawem stanu pęcherza. Na przykład, zakażenia pęcherza charakteryzują bolesne oddawanie moczu --- gdy pęcherz zakażonych moczu o wysokiej zawartości bakterii. Zespół pęcherza bolesne i raka pęcherza moczowego może być również wskazywany przez bolesne oddawanie moczu --- PBS charakteryzuje dyskomfortu lub ciśnienia w obszarze poduszki. W każdym przypadku, należy pamiętać, że bolesne oddawanie moczu --- zwłaszcza jeżeli wiążą się one z innych objawów --- może oznaczać infekcję dróg moczowych, zamiast stanu pęcherza.

Unikalne Objawy

Podczas gdy wiele objawów choroby pęcherza są dzielone pomiędzy różnych warunkach, inne są wyjątkowe. Zakażenie pęcherza można scharakteryzować gorączka, dreszcze, nudności i ból w dole pleców. Zespół pęcherza bolesne mogą stanowić silniejsze objawy u kobiet, szczególnie podczas menstruacji i pochwę.