adcov.com

Jakie są objawy odwodnienia w podeszłym wieku?

Jakie są objawy odwodnienia w podeszłym wieku?


Odwodnienie następuje, gdy korpus ma wystarczających cieczy i staje się w stanie prawidłowo funkcjonować. Według dr Ferry, geriatrii specjalista w Centralnego Szpitala Uniwersyteckiego w Francji, odwodnienie jest szczególnie zdradliwe dla osób starszych, ponieważ naturalny mechanizm pragnienie organizmu zmniejsza się z wiekiem. Dodatkowo, wiele objawów odwadniającego, takiego jak zaburzenia i słabą koordynację są podobne do tych, starości. Jeśli uważasz, że osoba starsza jest odwodnione i albo nie chcą lub nie pić płynów, należy zadzwonić pod numer 911 natychmiast.

Pulsujący ból głowy

Odwodnione, starszy pacjent skarży się na ból głowy walenie często znajduje się bezpośrednio w centrum czaszki. Ten ból głowy często będzie spotęgowane dezorientacji.

Zawroty głowy

Inną oznaką odwodnienia jest zawroty głowy. Pacjent wstaje i poczujesz zawroty głowy i zawroty głowy mogą się utrzymywać lub ustępują do poczucia dezorientacji ruchu oparte po siadania.

Słaba elastyczność skóry

Pacjent w podeszłym wieku z największym ryzykiem odwodnienia nie muszą informować o wszystkich bezpośrednich doznań, takich jak zawroty głowy i nudności. Aby ustalić, elastyczność skóry i następnie zawartość płynu, spróbuj delikatnie szczypanie skóry na szczycie jego przedramieniu. Pacjent jest odwodniona, jeśli skóra pozostanie w ściągniętym położeniu poza kilka sekund.

Skurcze mięśni

Pacjenci w podeszłym wieku, którzy cierpią z powodu odwodnienia będą narzekać na skurcze mięśni w wielu miejscach i skrajnego bóle w stawach. Jest to wynikiem utraty płynu we włóknach mięśniowych i brakiem smarowania w stawach. Skurcze mogą być również wskaźnikiem zaburzeń elektrolitowych, co może pogorszyć stan osoby w podeszłym wieku z zaburzeniami serca.