adcov.com

Jakie są objawy kurzu Zapalenie płuc?

Jakie są objawy kurzu Zapalenie płuc?


Wiele przypadków zapalenia płuc wystąpiły w kurzu Dust Bowl w 1930. Ogromne ilości pyłu zostały wyrzucone i niesiony przez wiatr dzięki ogromnej części centralnej i południowej USA Ze względu na zły stan finansów, wiele osób zginęło z powodu tej choroby. Dokładna liczba nie jest znana do dziś. Są obserwowalne i nagrane objawy zapalenia płuc pyłu. W 1930 roku, nie było lekarstwa na zapalenie płuc pyłu. Każdy przypadek jest inny, oczywiście, ale nie było ogólne pogorszenie zdrowia u osób doświadczających zapalenie się pyłu.

Definiowanie kurzu Zapalenie płuc

Pył Zapalenie płuc jest również nazywany chemiczne zapalenie płuc, ponieważ wiąże się z powtarzającego się wdychania cząstek obcego do płuc. Pęcherzyki w płucach są podrażnione, powodując zapalenie płuc. Istnieją różne rzeczy, które mogą być wdychane, celowo lub przypadkowo, co może prowadzić do zapalenia płuc, jak również, takie jak toksyny, chemikalia i szkodliwych gazów.

Pył Zapalenie płuc Rozpoznanie

Rozpoznanie zapalenia płuc pyłu zależy od wielu rzeczy, takich jak wiek, stan zdrowia, czas ekspozycji do elementu obcego, wytrzymałość elementu obcego wdychania i choroby wcześniejsze lub współistniejące.

Objawy Zapalenie płuc pył

Zapalenie płuc objawy są poważne kurzu i bolesne. Są to wysoka gorączka, ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu i duszność, ból przy oddychaniu i częste kaszel w celu wydalenia pyłu z płuc. Dodatkowe ewentualne objawy pieczenie nosa, oczu, warg, jamy ustnej i gardła, o suchy kaszel lub mokrej produkującą jasny, żółty lub zielony śluz kaszel. Kaszel może również produkować krew lub pianką różową sprawę rożnie. Nudności lub bóle brzucha mogą być obecne. Inne objawy to zapalenie opłucnej, zapalenie, które jest na zewnątrz płuc, ból głowy, objawy grypopodobne, osłabienie i uczucie choroby, majaczenia, dezorientacja i zamieszanie.

Expert Insight

Lekarze są szkoleni, aby zobaczyć, objawy, które pacjent może nie widzieć w sobie. Niektóre obserwacje ekspertów może być spłycenie oddechu lub szybki puls, pocenie się, bladość skóry i warg, obrzęk języka lub oczu, ochrypłym głosem, i dezorientacja, utrata przytomności lub dezorientacja. Wszystkie te symptomy pomóc scementować diagnozy i ewentualnych zabiegów stosowanych w chwili obecnej. Proste rozwiązanie do płuc pył jest szczepionka zapobiegawcze.

Rozważania

Zapalenie płuc pył nadal mogą występować, ale to jest bardzo rzadkie, ponieważ USA nie doświadczył drugi Dust Bowl od 1930 roku. Znając objawy są nadal ważne dla marginalnych przypadkach i leczenia, jeśli zapalenie płuc pył rozpoczyna się ponownie.