adcov.com

Jakie są objawy bezdech senny u dzieci?

Jakie są objawy bezdech senny u dzieci?


Bezdech senny jest dość częstym schorzeniem w dorosłych i dzieci, ale ma potencjał, aby spowodować poważne problemy zdrowotne, a nawet śmierć dziecka. Chociaż często traktowane jako problem tylko dla wcześniaków, dziecko może doświadczyć każdy bezdech senny w każdej chwili, dlatego tak ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z objawów i potencjalnych problemów tego zaburzenia jak najlepiej chronić swoje dziecko.

Przyczyna

Bezdech senny jest stanem charakteryzującym się wielokrotnego przerywania oddychania w czasie snu. Gdy patrzy się w niemowląt, bezdechu sennego najprawdopodobniej z powodu niedojrzałości ośrodkowego układu nerwowego. Inne przyczyny to infekcje, choroby układu oddechowego, problemy układu pokarmowego i serca lub naczyń krwionośnych problemy. Wcześniaków urodzonych przed 37 tygodniem ciąży, są bardziej narażone na bezdech senny. To się nazywa bezdech wcześniaków, a wcześniej dziecko się rodzi, tym bardziej prawdopodobne, on lub ona jest mieć tego zaburzenia.

Rodzaje

Istnieją trzy rodzaje bezdechu sennego: Centralny bezdech senny występuje, gdy mózg nie sygnalizuje mięśnie do oddychania; obturacyjny bezdech senny powodu zatkania dróg oddechowych; i mieszany bezdech jest połączenie tych dwóch sposobów. Bezdech centralny jest najbardziej rozpowszechnionym typem u dzieci poniżej 1 roku, a często obserwuje się bardzo wcześniaków, ponieważ ośrodek oddechowy mózgu, która nie została jeszcze dojrzewa.

Objawy

Nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy dziecko cierpi na bezdech senny, czy ona jest po prostu przeżywa normalne zmiany jej sposobu oddychania. Objawy bezdechu sennego może zawierać chrapania następuje przerwa lub westchnienie, utrudnione oddychanie, zmiany w kolorze niebieskim, takie jak obracanie lub niespokojny sen. U dzieci poniżej 6 miesięcy, można zauważyć, przyśpieszony oddech na jakiś czas, a potem wolniej, oddech, następnie pauza z 10 do 15 sekund przed regularnych odezwie oddychaniem, ale to jest zupełnie normalne, a nie takie same, jak bezdech senny. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma bezdech senny, upewnij się, aby omówić swoje obawy z pediatrą.

Niebezpieczeństwo

Bezdech senny może być niebezpieczne dla dzieci, gdyż przerwy w oddychaniu pozbawia ciała tlenu i powoduje wzrost stężenia dwutlenku węgla we krwi. Poważny spadek częstości akcji serca może dojść nawet do zgonu. Pozorna Wydarzenie zagrażających życiu (ALTE) jest epizod z bezdechem, który obejmuje również zmianę koloru, zmiana napięcia mięśniowego, odruch wymiotny lub zadławienia. Dzieci, które doświadczają więcej niż jednego ALTE są na większe ryzyko dla długoterminowych warunków zdrowotnych i nagłej śmierci.

Leczenie

Jeśli jesteś świadkiem swoje dziecko przeżywa bezdech senny, dotknij go, aby wywołać reakcję; jeśli on nie odpowiada, zacząć podawać resuscytacji noworodków, a następnie zadzwonić pod numer 911 od razu. Do ogólnego leczenia, lekarz może zalecić specjalną niani, aby sprawdzić szybkość oddychania i akcji serca dziecka, tak, że można być powiadamiani o problem, czy może przepisać leki, które pomogą stymulować centralny układ nerwowy dziecka.