adcov.com

Jakie są niebezpieczeństwa związane z Dieta makrobiotyczna?

Dieta makrobiotyczna opiera się przede wszystkim na diecie wegetariańskiej. Większość diety składa się z pełnego ziarna i warzywa. Podczas Dieta makrobiotyczna pomaga w utracie wagi, to nie jest bezpieczne dla wszystkich, i może to być nawet problemem dla niektórych osób. Ponieważ dieta zawiera niewiele do mięsa, a niektóre, takie jak witaminy, niezbędne kwasy tłuszczowe, brakuje, złe odżywianie może być powikłaniem diety.

Witaminy

Witaminy, takie jak żelazo, cynk, witaminy B12 lub omega-3 kwasów tłuszczowych są niezbędne do zdrowia organizmu. Dla osoby, która przylega do ścisłego reżimu makrobiotycznej diety, nie może być niedobór, co jest konieczne, aby być zdrowym.

Spożycie żywności

Dieta wyłącznie na podstawie ziaren i warzyw powoduje wzdęcia, bolesne gazu i trudności w trawieniu. Wiele osób również wystąpić drożdżycy jamy ustnej lub niskiej energii.

Węglowodany

Jeść zbyt wiele ziarna może spowodować brak równowagi cukru we krwi, takich jak hipoglikemii.

Inne efekty

Bez konsumpcji mięsa, ludzie na diecie makrobiotycznej może wystąpić ataki paniki lub depresji.

Rozważania

Do diety, aby być zdrowym, potrzebuje równowagi. Porozmawiać z dietetykiem, aby rozważyć opcje diety makrobiotycznej i planu.

Zalecenia

W żadnym wypadku nie powinno Dieta makrobiotyczna być prowadzone dla chorych na raka. Zagrożenia z tego diecie zwiększa fakt, że mogą być brak substancji odżywczych, a pacjent rak może już cierpieć z powodu utraty masy ciała na leczenie.