adcov.com

Jakie są niebezpieczeństwa związane z beta-adrenolitykami?

Beta blokery to leki nadciśnienie znane oficjalnie jako beta-adrenergicznych środków blokujących. Działają one poprzez zakłócanie działania noradrenaliny i adrenaliny, a zatem niższe stawki serca (są one często przepisywany pacjentom z zaburzeń rytmu serca) i pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne, obniża ciśnienie krwi. Jednak, podobnie jak wszystkie leki z nadciśnieniem, beta blokery mają swoje skutki uboczne i wątpliwości warto zwrócić uwagę. Ogólnie, jeden z najbardziej bezpiecznych leków dostępnych serca, ale jest silnym i należy rozumieć, przed użyciem.

Ostrzeżenie

U niektórych pacjentów, beta-blokery mogą spowolnić tętno do bardzo niskiego poziomu, kładąc się na ryzyko porażenia prądem. Przed rozpoczęciem schematu beta-blokery, omówić to z lekarzem i dowiedzieć się znaki ostrzegawcze o niebezpiecznie niskim tętna. Ponieważ niektórzy ludzie czują się trochę w głowie, zanim zostaną użyte do podejmowania blokery, należy wstać z łóżka lub pozycji siedzącej powoli, aż twoje ciało dostosowuje się do skutków narkotyków.

Skutki uboczne

Najczęstsze skutki uboczne beta-blokery są uczucia zmęczenia. Jednakże, podczas gdy mogą one wywoływać senność, mogą także kolidować z wzorami do spania, zwłaszcza w pierwszych kilku tygodniach konsumpcji. Niektóre z bardziej nietypowych, ale bardziej poważne skutki uboczne beta-blokerów obejmują biegunkę, bóle brzucha, nudności i wymioty. Jednakże wielu pacjentów tolerują beta blokery bez skutków ubocznych.

Interakcje

Podobnie jak wszystkie leki, beta-blokery mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami i albo stać się bardziej lub mniej skuteczne. Są one powszechnie przepisywany z innymi lekami, takimi jak ciśnienie krwi diuretyków, agiotensin konwertazy angiotensyny (ACE) i antagoniści receptora angiotensyny, aby zmaksymalizować kontrolę ciśnienia krwi. Podobnie, alkohol może zmniejszać skuteczność beta-blokerów.

Kto powinien unikać beta-adrenolitykami?

Pacjenci z niektórych wcześniejszych lub obecnych warunkach może chcesz uniknąć beta-blokery. Mount Sinai School of Medicine zaleca pacjentów z astmą i cukrzycą, w szczególności w celu omówienia rozwiązań alternatywnych z ich lekarzami. Beta-blokery są związane z pogorszeniem astmy i maskowanie stężenia cukru we krwi u cukrzyków. Jeśli masz zastoinową niewydolnością serca lub niektóre poważne choroby płuc, należy również rozważyć alternatywę.

Jeśli wystąpią działania niepożądane

Jeśli zaczną się pojawiać skutki uboczne beta-blokerów, nie od razu przerywać je. Zadzwoń do swojego lekarza. Farmaceuta może być również dobrym źródłem informacji. Ponieważ beta-blokery są przepisywane, aby pomóc w pracy serca i ciśnienie krwi, nagle zaprzestanie ich może być niebezpieczne. Zawsze należy porozmawiać z lekarzem i pamiętaj, że wielu drobnych działania niepożądane mogą zniknąć raz twoje ciało dostosowuje się do leków.