adcov.com

Jakie są niebezpieczeństwa związane z Avelox?

Jakie są niebezpieczeństwa związane z Avelox?


Avelox jest antybiotyki stosowane do leczenia zakażeń bakteryjnych i chorób, takich jak infekcje zatok. Substancja czynna AVELOX jest chlorowodorek moksifloksacyny. Nieaktywne składniki w AVELOX obejmują celulozę mikrokrystaliczną, laktozę, sól sodową kroskarmelozy, stearynian magnezu, hypromelozę, dwutlenek tytanu, glikol polietylenowy i tlenek żelaza. Działania niepożądane najczęściej związane z Avelox nie są poważne, ale jak w przypadku każdego leku, istnieje ryzyko i niebezpieczeństwa, że ​​pacjenci powinni wiedzieć o przed użyciem.

Interakcje leków

Według Prawo Zdrowia, Avelox jest znana mieć poważne negatywne interakcje z następujących leków: amiodaron, Propulsid, Norpace, leki moczopędne, erytromycyna, leki przeciwdepresyjne, witamin i suplementów ziołowych lub produktów i niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jako środek ostrożności, należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które obecnie przyjmuje i miały w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Skutki uboczne

Odnotowano rzadkie, ale poważne działania niepożądane zgłaszane u pacjentów przyjmujących Avelox. Skutki niepożądane obejmują: odwodnienie, reakcje alergiczne, zaburzenia rytmu serca, tachykardia, kołatanie serca, niepokój, drżenie, niewydolność nerek, zapalenie wątroby, żółtaczka, niedokrwistość, naderwanie ścięgien i krwawej biegunki. Jeśli wystąpi którykolwiek z następujących biorąc Avelox, natychmiast szukać pomocy medycznej: żółtaczka, wysypka skórna, pokrzywka, świąd, trudności w oddychaniu, trudności w połykaniu, obrzęk, ciemne zabarwienie moczu, bladą lub ciemne stolce, krwiomocz, oparzenia słoneczne, dezorientacja, depresja, omamy, myśli samobójcze, nieregularne bicie serca, omdlenia lub skrajne zmęczenie.

Ludzie, którzy nie powinni przyjmować Avelox

Pacjenci w wieku powyżej sześćdziesięciu lat, u pacjentów przyjmujących kortykosteroidy i pacjentów z nerek, serca lub płuc transplantacji nie powinien brać Avelox powodu wyższego ryzyka zerwania ścięgna, według listy RX. Pacjenci, którzy są uczuleni na moksyfloksacynę, Cinobec, Cipro Penetrex, Trovan, techin, Maxaquin, NegGram, noroxin, Floxin pr Zagam nie powinien brać Avelox powodu wyższego ryzyka reakcji alergicznych. Pacjenci z wywiadem lub rodzinną historią chorób wątroby, padaczki, choroby serca, niskie stężenie potasu lub zawałów serca nie powinni przyjmować Avelox. U pacjentów z biegunką należy zachować ostrożność, jeśli rozważa podjęcie Avelox. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny przyjmować Avelox. Pacjenci w wieku poniżej 18 lat nie powinny przyjmować Avelox, ponieważ nie został przetestowany i zatwierdzony do pacjentów w tym wieku.

Procedury bezpieczeństwa podczas przyjmowania Avelox

Pacjenci przyjmujący Avelox należy pić co najmniej osiem szklanek wody dziennie, aby zapobiec odwodnieniu. Nie należy prowadzić samochodu ani obsługiwać urządzeń mechanicznych podczas stosowania Avelox, dopóki nie na ryzyko działań niepożądanych ze względu na możliwość zawroty głowy i zawroty głowy. Spędzić ograniczone ilości czasu na słońcu, bo Avelox sprawia, że ​​skóra bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Gdy jesteś na słońcu, nosić okulary ochronne i odzież, krem ​​do opalania.