adcov.com

Jakie są niebezpieczeństwa Zepsute jedzenie nogi kraba?

Jakie są niebezpieczeństwa Zepsute jedzenie nogi kraba?


Nogi kraba są powszechnie spożywane danie z owoców morza. Łatwo psujących się produktów spożywczych, jak wszystkie, nogi kraba są podatne na psucie się. Należy zawsze unikać jedzenia zepsute jedzenie. Zatrucie pokarmowe jest częstym wynikiem spożywania złe lub niedogotowanego mięsa kraba. Istnieją pewne toksyny, które narażone kraby i małże, które mogą powodować problemy ze swoim zdrowiem, niezależnie od tego, jak świeże owoce morza.

Staphylococcus

Gronkowiec jest popularny rodzaj zatrucia pokarmowego spowodowane przez bakterie, które rozwijają się w zepsutych wędlin i innych produktów spożywczych, które poszły źle. Jeśli jeść zepsute kraby nogi, że gospodarza bakterie, będziesz natychmiast lub w ciągu kilku godzin wystąpią objawy. Typowe objawy tego typu zatrucia żywności obejmują nudności, wymioty, biegunkę, bóle brzucha i osłabienie. Objawy zwykle ustępują w ciągu kilku godzin. Lek nie jest konieczne w większości przypadków, ale wodę i ciecze mogą zapobiec odwodnieniu z utraconych płynów z wymiotami i biegunką.

Vibrio Parahaemocyticus

Vibrio parahaemocyticus jest bakteria, która znajduje się w krabów i innych skorupiaków. Jedząc surowe lub niedogotowane nogi kraba, które zostały zepsute powoduje ryzyko zakażenia od tej bakterii. Objawy tego rodzaju zakażenia to wodnista biegunka, bóle brzucha, nudności, dreszcze, gorączkę i wymioty. Objawy te pojawiają się w ciągu 24 godzin po spożyciu. Choroba trwa zwykle trzy dni, a następnie wsuwa się. Osoby z osłabionym układem odpornościowym mogą wystąpić poważne i długotrwałe choroby. Antybiotyki są przepisywane tylko dla poważnych przypadków zakażenia.

Zatrucie paralityka Mięczaki

Paralityka zatrucie jest spowodowane przez skorupiaki biotoksynami wytwarzanych przez rośliny morskiej zwanej dinoflagellate. Skorupiaki i jeść te biotoksyny się zarazić. Kraby, które jedzą inne zainfekowane skorupiaki są następnie zainfekowany. Gotowanie zainfekowane skorupiaków lub kraby nie niszczy toksyny lub zrobić to bezpieczne do jedzenia. Nie da się powiedzieć bez badań laboratoryjnych, jeśli owoce morza jest zainfekowany. W związku z tym, można zachorować z paraliżu zatrucia skorupiaków, nawet jeśli twoje nogi kraba niekoniecznie zepsute. Objawy tej choroby obejmują: nudności, poczucie pływających i mrowienie w warg, języka, palców rąk i nóg. Te odczucia zacząć od kilku minut do kilku godzin po spożyciu. Można też stracić kontrolę nad swoimi kończynami i ma trudności z oddychaniem. Osoby z ciężkimi przypadkami paraliżu zatrucia mięczaków zostać sparaliżowany w ich klatce piersiowej i brzuchu. Mięśnie, które kontrolują ich oddech zamknąć i ostatecznie dusić 30 minut.

Inne Mięczaki Zatrucia

Czasami są spożywane przez toksyny skorupiaków, które są żerował na przez kraby. Te kraby wziąć toksyn do ich własnych systemów i ich mięso staje się niebezpieczne, do jedzenia. Objawy zatrucia neurotoksyczny skorupiaków pojawić w ciągu trzech godzin po jedzeniu złe nogi kraba. Objawy to drętwienie, utrata koordynacji, zaburzenia żołądkowe i mrowienie w jamie ustnej i kończyn. Choroby te są zazwyczaj śmiertelne i nie ustępują w ciągu trzech dni. Amnesic zatrucie skorupiaki charakteryzuje rozstroju żołądka, zawroty głowy, dezorientacja, krótkotrwała utrata pamięci i napadów. Objawy te pojawiają się w ciągu 24 godzin po spożyciu.