adcov.com

Jakie są niebezpieczeństwa osobowych komór hiperbarycznych?

Komora hiperbaryczna jest kontrolowane pokoju byli ludzie podlegają wysokich ciśnieniach czystego tlenu, a komory osobowe mogą być zakupione i zainstalowane w domu. Zabieg pomaga ludziom cierpiącym na "zakrętów", które mogą wystąpić w wypadkach Nurkowanie; różne wrzody; oparzenia; i zatrucia tlenkiem węgla. Jednak leczenie nie przychodzi bez ryzyka, które może wahać się od niewielkiego do ciężkiego.

Ciśnienie ucha i zatok

Ponieważ komór hiperbarycznych polegać na warunkach wysokiego ciśnienia do leczenia, niektórzy ludzie mogą znaleźć doświadczenie bolesne, jeśli wrażliwe na nacisk. W szczególności, wysokie ciśnienie może prowadzić do bólu albo w uszach lub zatok.

Ataki lękowe

Nie komór hiperbarycznych osobiste mają być przestronne, aw wyniku ich wykorzystania osoba znajdzie się w ciasnej przestrzeni przez dłuższy okres czasu, zwykle sam. Jeżeli dana osoba ma trudności z utrzymaniem spokoju w ciasnych przestrzeniach, mogą cierpieć na ataki lękowe w wyniku przebywania w komorze. Osoba rozważa zakup komory prywatnego powinien być pewien może tolerować niewielką przestrzeń dla okresu leczenia. Używanie go początkowo z kimś w pokoju może być pomocne, jeśli ma atak paniki.

Pożar

Ogień nie może spalić bez tlenu, a ponieważ komora hiperbaryczna jest pełna czystego tlenu, może być zagrożenie pożarowe. Komory, gdy wypełnione będą niezwykle łatwopalny i może wybuchnąć, jeśli jest narażony na tlen otwartego ognia lub wysokiej źródła ciepła.