adcov.com

Jakie są niebezpieczeństwa hipnozy?

Jakie są niebezpieczeństwa hipnozy?


Terapeuci używali hipnozy lub hipnozy, od połowy 20. wieku, aby pomóc ludziom przezwyciężyć swoje problemy i czuje się lepiej, a inne zostały przy użyciu nawet dłużej zabawić. W średniowieczu palono dla praktyków czary. Odbiór społeczny przeszedł długą drogę, jednak, i jak każdy konwencjonalny lub alternatywnej terapii, hipnoza ma swoje zagrożenia, jak i korzyści.

Zaniedbanie medyczne Leczenie

Jako forma terapii, hipnoza może złagodzić objawy bólu i stanów medycznych, ale nie może bezpośrednio obróbki korpusu. Jeśli objawy nie pojawiają się pacjenci mogą błędnie sądzić, że nie wymagają one dalszego leczenia. Rak poszkodowany może czuć się znacznie lepiej po hipnozie, na przykład, ale rak pozostaje. Jasne, profesjonalne doradztwo i poleganie na opinii więcej niż jednej osoby może pomóc uniknąć tego niebezpieczeństwa.

Wspomnienia ukryte

W 1980 roku, hipnoterapii był nadużywany do wspierania roszczeń wykorzystywania dzieci, w tym "szatańskich nadużyć rytualnych". Książka "Courage to Heal" Ellen Bass i Laura Dawida, zachęca ludzi do korzystania z autohipnozy, aby odkryć stłumione wspomnienia molestowania seksualnego. Roberta Temes, który ostrzega przed zjawiskiem, podsumowuje wiadomość przez autorów jako "Jeśli ... mają mgliste uczucie czegoś doszło, to chyba prawda."

Brak szkoleń

W "Clinical and Experimental Hypnosis," Dr William S. Kroger mówi szkolenia, osąd i doświadczenia terapeuty, wraz z chęci pacjenta, są tylko rzeczy niezbędne dla bezpieczeństwa hipnozy. Odwrotnie, Hypnotherapist bez szkolenia zawodowego może zaszkodzić pacjentowi, zwłaszcza, gdy są wrażliwe kwestie psychologiczne w grze.

Zagrożenie to dotyczy w szczególności etap hypnotists, którzy nie zawsze przygotowują osobę do tego, co wydarzy się na nich, a często zaniedbują zaradczych praktykowana przez profesjonalnych hypnotherapists.

Oszustwo

Ormond McGill, nazywany "Dean amerykańskich Hypnotists", mówi oszustwa jest szczególnie rozpowszechniona w stadium hipnozy. Iluzjoniści może zachęcić wolontariuszy udawać, lub mogą wykorzystywać sprytny podstęp słowny i sztuczki-of-strony oszukać publiczność do uwierzenia, hipnoza miała miejsce.