adcov.com

Jakie są najzdrowsze Orzechy?

Jakie są najzdrowsze Orzechy?


Orzechy często złą reputację na ich wysoką zawartość tłuszczu, ale są one w końcu się dobrą uwagę na to zasługują. Te pyszne małe kąski są pakowane z dobrego odżywiania. Orzechy zawierają zdrowe tłuszcze, błonnik, białko, witaminy i minerały, a może zapobiec przed chorobami serca. Tak długo, jak wielkość porcji jest utrzymywana w ryzach, bogate w błonnik, a zawartość tłuszczu orzechów ich najlepszym przyjacielem Dietera.

Korzyści zdrowotne

Orzechy zawierają związki zdrowe dla serca. Wysoki poziom jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w orzechach może obniżyć "złego" cholesterolu LDL. Duża zawartość włókien orzechów również przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu. Niektóre orzechy zawierać źródło roślinnej kwasów tłuszczowych omega-3, które chronią serce, zapobiegając przed rytmu serca. Orzechy zawierają także witaminę E, które mogą chronić przed atakami serca, zapobiegając tworzeniu się płytki nazębnej w tętnicach. Arginina jest aminokwasem znaleźć w nakrętki, które poprawiają elastyczność ścianek tętnic.

Migdały, orzechy włoskie, pekan i Pistacje

Każdy rodzaj nakrętki ma własny profil szczególną odżywczego. Ważne jest, aby spożywać różnorodne uzyskać wiele różnych korzyści zdrowotnych. Migdały są bogate w witaminy E, która pomaga w zapobieganiu zapalenia, która odgrywa rolę w zaburzeniach związanych z wiekiem. Zawierają one również więcej wapnia niż inne orzechy, a tym samym promowanie zdrowia kości. Orzechy są znane ze względu na zawartość kwasu alfa-linolowego, który jest kwasem tłuszczowym omega-3, który może pomóc w zapobieganiu arytmii serca. Podczas pekan zawierają różne formy witaminy E, które mogą zmniejszyć "złego" cholesterolu LDL, pistacje są bogate w potas, który pomaga regulować rytm serca.

Orzeszki ziemne, orzechy laskowe, orzechy brazylijskie i orzechy nerkowca

Orzeszki ziemne są technicznie strączkowych, ale zapewniają wiele takich samych świadczeń zdrowotnych jak orzechy. Orzeszki ziemne zawierają kwas foliowy, który jest kluczowy dla rozwoju mózgu i może chronić przed spadkiem zdolności poznawczych. Kwas foliowy jest również ważnym minerałem, który zapobiega wad wrodzonych. Orzechy laskowe są również wysokie kwasu foliowego, jak również związek o nazwie proantocyjanidyny, które może zmniejszyć ryzyko zakrzepów i infekcje dróg moczowych. Orzechy nerkowca zawierają miedź i magnez, które są niezbędne dla zdrowia kości. Orzechy brazylijskie są bogate w selen, który może chronić przed rakiem prostaty; jednak są one wyższe w tłuszcze nasycone, więc powinny być one spożywane z umiarem.

Orzechy i talia

Jeść niewielkie ilości orzechów każdego dnia może pomóc promować utrata masy ciała, ponieważ orzechy zawierają zarówno włókna i tłuszczu, który utrzymuje się czujesz pełny i zapobiega przejadania się. Jednakże porcja jest ważna, ponieważ orzechy zawierają tłuszczu, który jest kalorie. Jedna uncja migdały, orzechy nerkowca, orzeszki ziemne lub pistacji zawiera około 165 kalorii. Jedna uncja orzechów brazylijskich, orzechów laskowych, orzechów włoskich lub pekan zawierać między 180 i 200 kalorii.

Go Nuts!

Aby zwiększyć spożycie orzechów, spróbuj zastępując je do niezdrowych źródła tłuszczu w diecie. Zamiast mlaskanie na paczkę chipsów lub ciasteczka, przekąski na małą garść orzechów. Spróbuj zraszanie posiekane orzechy włoskie na słodkie ziemniaki i dodając pokrojone pekan na jogurt o niskiej zawartości tłuszczu. Aby zaspokoić apetyt na słodycze, zatrzymajcie się w kilku ciemnych migdałów w czekoladzie.