adcov.com

Jakie są najczęstsze rodzaje alergii?

Alergie występują, gdy substancja jest albo specyficzne wdychania, spożycia lub dotknięta przez kogoś, którego ciało reaguje w drodze do niego nadwrażliwej. Nie wszyscy są podatne na alergie. Generalnie, ci, których rodziny mają historię alergii lub astmy są bardziej prawdopodobne, aby być podatne. Istnieje wiele potencjalnych wyzwalaczy, które mogą powodować reakcje alergiczne - niektóre bardziej poważne niż inne. Jeśli nie masz pewności, co jesteś uczulony na, że ​​to dobry pomysł, aby odwiedzić alergologa badanie jest.

Outdoor Alergie

Alergeny zewnątrz wydają się być jedną z najbardziej powszechnych rodzajów alergii. Mimo, pyłki i pleśnie często na listach zewnętrznych wyzwalaczy, to może być bardzo szerokie oświadczenie. Różne drzewa, trawy i pleśnie produkują różne rodzaje pyłków i zarodników pleśni. W związku z tym, nie każdy jest uczulony na tych samych rodzajów pyłków i pleśni. Na zewnątrz większości ludzi alergii bywają sezonowy, co oznacza, że ​​konkretne wyzwalacze rozwijać w danym okresie roku. Najczęstszą reakcją na alergie na zewnątrz jest alergiczny nieżyt nosa lub katar sienny. Objawy te mogą obejmować uczucie zatkanego nosa, łzawienie oczu, swędzenie gardła, kichanie i kaszel. W ciężkich przypadkach astmy mogą również wystąpić. Istnieje wiele dobrych over-the-counter i leków na receptę, które mogą pomóc w kontroli oraz zapobiec objawów.

Indoor Alergie

Indoor alergie są uważane alergie, które występują wewnątrz domu. Niektóre z największych przestępców są sierść zwierząt domowych, roztocza i pleśń. Reakcje na alergie wewnątrz są bardzo podobne do tych z alergią na zewnątrz, z wyjątkiem, że astma wydaje się być bardziej dominującym objawem. Szybko działające i zapobiegawcze inhalatory są zwykle przepisywany pomóc uporać się z astmą warunkach.

Alergia pokarmowa

Alergia pokarmowa może być irytujące, ale również przerażająca nie tylko. Reakcje na żywność może wahać się od łagodnego do ciężkiego i może być odczuwalne, tak szybko, jak kilka minut po spożyciu. Najbardziej łagodny typ objaw jest pokrzywka lub wysypka. W cięższych przypadkach mogą wystąpić reakcje anafilaktyczne, w gardła pęcznieje i zaczyna się zamykać. Bo to może być śmiertelne, tych, którzy cierpią z powodu poważnych alergii pokarmowych należy zawsze mieć przy sobie urządzenie autoinject, taki jak EpiPen, które mogą dostarczyć ratujących życie leków. Orzechy, skorupiaki, pszenica, mleko i soja są jednymi z najbardziej popularnych produktów, które ludzie są uczuleni na.

Lateks Alergia

Alergii lateksowej jest reakcja alergiczna na białka bielu z drzewa gumowego. Chociaż wiele osób kojarzy z lateksu rękawice, można je znaleźć w wielu innych przedmiotów. Niektóre z bardziej popularnych miejsc, aby znaleźć lateksu są balony, smoczki, membrany i prezerwatywy. Reakcje tego Alergię są podobne jak w alergii pokarmowej. Łagodna reakcja może obejmować wysypkę, podczas gdy ciężka reakcja może zawierać anafilaksji.

Drug Allergy

O alergii na leki mogą być bardzo poważne. Chociaż wysypki wydaje się być jednym z bardziej popularnych łagodnych objawów anafilaksji jest potencjalna reakcja w ciężkich reakcji. Niektóre z bardziej popularnych leków, że ludzie są uczuleni na to sulfonamidy, aspiryny i penicyliny. Pamiętaj, aby zawsze niech lekarz i farmaceuta wiedzą, co lek alergii może masz przed podjęciem jakichkolwiek nowych leków.