adcov.com

Jakie są metody leczenia uszkodzenia wątroby od nadmiaru Tylenol?

Tylenol jest bezpiecznie na recepty leków przy stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem. Jednakże, biorąc zbyt Tylenol może prowadzić do uszkodzenia wątroby w wyniku wysokich poziomów acetaminofen występujących we wspólnym leku domowego.

Rozważania

N-acetylocysteina, antidotum na toksyczność acetaminofenu jest najczęstszym sposobem leczenia trwa zbyt dużo tylenol. Preparaty mogą być brane doustnie, dożylnie lub przez zgłębnik wprowadza się przez usta, w dół do żołądka.

Rozważania

W nagłych przypadkach Tylenol przedawkowania, takie jak samobójczych, żołądka pacjenta jest pompowana do usuwania leku. W tym przypadku, lekarze wywoływać wymiotów przez trzymanie rurki do gardła i w żołądku.

Korzyści

Węgiel aktywowany może być także stosowane, jak można szybko absorbuje substancje trujące, zapobiegając w ten sposób nadmiar Tylenol dotarcie do wątroby. Węgiel jest zwykle podawany jako środek zapobiegawczy w następstwie pompowanie żołądka.

Ostrzeżenie

W ciężkich przypadkach nadużywania acetaminofen może wystąpić niewydolność wątroby. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest przeszczep wątroby.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Po leczeniu, Twój lekarz może monitorować uszkodzenia wątroby poprzez częste badania krwi. Możesz być także powinni unikać leków zawierających paracetamol (w tym Tylenol), jak również alkohol.