adcov.com

Jakie są metody leczenia na wczesnym stadium raka szyjki macicy?

Według National Cancer Institute, w 2009 roku było 11.270 nowych przypadków raka szyjki macicy, odnotowane w Stanach Zjednoczonych, a łącznie 4070 kobiet straciło walkę z chorobą. Rak szyjki macicy rozwija się wolno i często jest wykrywany za pomocą regularnych badań cytologicznych. Znane czynniki ryzyka raka szyjki macicy są przyczyną zakażenia HPV, brak testów Pap, a także coraz historię seksualną. Otrzymaniu szczepionki HPV może chronić kobiety przed dwoma typami wirusa HPV, który powoduje raka szyjki macicy. Jeśli zdiagnozowano wczesne stadium raka szyjki macicy, ważne jest, aby omówić możliwości leczenia z lekarzem.

Wycięcie Procedura pętla Elektrokauteryzacja

Pętla elektrochirurgiczny wycięcie jest procedurą wykonywaną podczas wczesnych stadiach raka szyjki macicy. Nieprawidłowe tkanki usuwa się za pomocą prądu elektrycznego, który przepływa przez cienką pętli drutu. Procedura często odbywa się w gabinecie lekarskim i trwa kilka minut. Kobieta jest wymagane leżeć na plecach, kładąc nogi w strzemionach. Wziernik jest włożony do pochwy i znieczulenie podano. Lekarz następnie wstawia pętlę do pochwy i do szyjki macicy. Niektóre kobiety czują się słabo w trakcie postępowania i powinien poinformować lekarza, jeśli robią. Po operacji, nic nie powinno być umieszczane w pochwie, takich jak tampony lub Bicze. Oznacza to również, nie stosunek seksualny. Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią silne krwawienie, skrzepy lub silny ból brzucha.

Chirurgia laserowa

Chirurgii laserowej jest procedura polega na zastosowaniu wąskiej wiązki światła, która tworzy ciepło. Oparzenia cieplne i odcina nieprawidłowych komórek i zmian z szyjki macicy bez niszczenia tkanek otaczających. Chirurgia laserowa wykonywana jest w biurze lekarzy. Ból i bolesność wystąpić po zabiegu. Odpocząć przez pierwsze dwa dni i brać leki, takie jak ibuprofen co sześć do 12 godzin na ból. Krwawienie z pochwy, skurcze i wodnista wydzielina są wspólne i ustępują w ciągu kilku dni. Skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, kiedy można powrócić do normalnej aktywności.

Krioterapia

Krioterapia służy do zatrzymania nieprawidłowych komórek w szyjce macicy, która może prowadzić do raka szyjki macicy. Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie lekarskim lub w klinice, a odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Zaleci się rozbierać od pasa w dół i położyć na stole, gdzie materiał jest umieszczony na papier pasie. Twoje nogi są umieszczone w strzemionach, a lekarz będzie włożyć wziernik do pochwy. Sonda metalu dodaje się w pochwie, w którym szyjka jest zamrożony dwutlenek węgla przez dwie do trzech minut. Skurcze i doznanie zimna jest odczuwane w trakcie zabiegu. Po zabiegu, skurcze i wodnista wydzielina są wspólne, ale odejdzie do końca dnia. Odpocząć i wziąć leki przeciwbólowe, aby złagodzić skurcze. Większość kobiet jest w stanie wrócić do swoich normalnych czynności dnia po zabiegu.

Promieniowanie wewnętrzny

Promieniowanie wewnętrznego jest kolejna opcję leczenia raka szyjki macicy, który obejmuje wprowadzanie materiałów promieniotwórczych, takie jak nasiona, igły, przewody lub cewników w pobliżu nowotworu lub nieprawidłowych komórek w szyjce. Procedura ta jest wykonywana u kobiet, które nie mogą mieć operacji, lub w połączeniu z operacją jest wykonywane w warunkach ambulatoryjnych. Długość leczenia zależy od rodzaju promieniowania wewnętrznego wybrać. Niskie dawki promieniowania trwa dwa do trzech dni, a wysokie dawki promieniowania trwa kilka minut. Plamienie, krwawienie z pochwy, może wystąpić, oraz pochwy i skurcze brzucha. W trakcie pierwszego i drugiego dnia po zabiegu nosić podpaski. Take ibuprofenu łagodzenia skurcze jednak skurcze zmniejszy przez koniec dnia. Skonsultować się z lekarzem natychmiast, jeśli gorączka 101 stopniach Fahrenheita lub wyższej występuje lub, jeśli zauważy się śmierdzący, zielonkawy wyładowania pochodzące z pochwy.