adcov.com

Jakie są metody leczenia na stan zapalny więzadeł stopy?

Więzadła są silne, elastyczne włókna tkanki, które łączą kości. Stają się stan zapalny zazwyczaj w wyniku niedawnego urazu, takiego jak rozrywanie więzadła spowodowane przez skręcenie. Gdy to nastąpi, tkanek wokół dotkniętego więzadła się zaczerwienienie, obrzęk, bolesny i trudny do poruszania się. Na szczęście, ponieważ urazy, takie jak te są powszechne, zabiegi są zarówno obfite i proste.

Leczenie

Do łagodnych urazów, gdzie więzadło jest rannych, ale nie podarte lub odciętych, leczenie może być sam pacjent. Pamiętaj, aby dopuścić podnóżek i nie próbuj fizycznie wywierania zapalenie więzadła. Podczas leżenia, podnieść nogę powyżej poziomu ciała. Zastosuj okład z lodu lub worek mrożonych warzyw do obszaru dotkniętego obniżyć obrzęk. Dodatkowo, zamrażanie butelki trzy czwarte drogi z wodą i przesuwanie go wzdłuż konturów stopy pomoże tępy ból. Pamiętaj, aby umieścić papierowy ręcznik lub cienki arkusz materiału wokół stóp przy stosowaniu lodu, aby zapobiec mróz oparzenie. Jeśli boli przenieść nogę, owinąć taśmą sportowego aby go nieruchomo.

Istnieje kilka ponad-the-counter i recepty leki, które zmniejszają obrzęk dostępne w więzadeł rannych. Łagodne przypadkach Tylenol może tępy ból, Ibuprofen może być używany do utrzymywania stanu zapalnego minimalne. Zasięgnąć porady lekarza przed przyjęciem wyższego poziomu środków przeciwbólowych, zwłaszcza jeśli więzadło jest w żaden sposób uszkodzona lub ból nie zmniejszania w konwencjonalne leki.

Jeśli więzadło jest poważnie ranny, zwichnięty lub podarte w jakikolwiek sposób, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub terapeutą. Operacja może być wymagane, aby odbudować lub wymienić złamane tkanki. Obsada będzie prawdopodobnie konieczne, aby utrzymać nieruchomo stóp przez dłuższy okres czasu. Dodatkowo lekarz może przepisać fizykoterapię do walki zanik, który występuje jako naturalny skutek urazów, takich jak stan zapalny więzadeł stopy poważnie.

Zapobieganie

Chroń więzadeł stopy, zanim staną się poszkodowana lub stan zapalny. Nosić buty przez cały czas podczas pracy lub gry sportowe. Upewnij się, że obuwie jest odpowiedniego rozmiaru dla Twoich stóp i utrzymuje funkcjonalne dopełnienie w podeszwy, grzbiety i obcasy. Nie ignoruj ​​dyskomfort w jakiejkolwiek części stopy, zwłaszcza jeśli utrzymuje się dłużej niż kilka minut. Pod żadnym pozorem nie należy kontynuować pracę lub zastosowanie niepotrzebnego nacisku na nogi, jeśli są ranni. To może powodować dalsze, czasami trwałe uszkodzenie więzadeł.