adcov.com

Jakie są metody leczenia na raka zrazikowych?

Rak zrazikowy, typ raka piersi, znajduje się w 15 do 20 procent chorych na raka piersi. Rak zrazikowy rozpoczyna się w gruczołach mlecznych piersi. Rak zrazikowy może być trudne do wykrycia ze względu na położenie w piersi; Jednak nawet duże nowotwory gruczołu zrazikowych można usunąć z korzystnymi wynikami. Zgodnie z Mayo Clinic, rak zrazikowy zwykle nie tworzy oddzielną guzek w piersi, ale raczej pełni lub pogrubienie okolicy. Leczenie raka zrazikowego sutka zmienia się w zależności od lokalizacji nowotworu i wielkość nowotworu.

Chirurgia

Operacja jest najczęstszym sposobem leczenia raka zrazikowego. W przypadku małych guzów, lumpektomii odbywa się w celu usunięcia guza i oszczędzić pierś. Jeśli guz jest duży, i nie chce usunąć całe piersi, chemioterapia przed operacją może zmniejszyć guz, pozwalając chirurgowi usunięcie guza i uratować pierś. Podczas operacji raka piersi, lekarz sprawdzić węzły chłonne pod ramię na raka; jeśli nowotwór rozprzestrzenił się z piersi do węzłów chłonnych, lekarz poinformuje po zabiegu.

Chemoterapia

Chemioterapia może być zalecane przed operacją w przypadku dużych guzów. Kurczenie guza pomaga lekarze usunięcia guza powodując mniejsze uszkodzenia otaczających tkanek. Chemioterapia jest często przepisywany po operacji, aby zniszczyć wszelkie nieuczciwych komórek nowotworowych. Normalnie 07:56 zabiegi chemioterapii obejmującym 3 do 6 miesięcy jest zalecane.

Promieniowanie

Po małych zrazikowe usuwane są guzy nowotworowe, radioterapia jest przepisywany. Promieniowanie zabija komórki rakowe pozostałe w tkankach piersi i pod pachami. Promieniowanie pomaga zapobiegać powstawaniu raka w tej samej okolicy ponownie. Promieniowanie odbywa się po chemioterapii, jeśli lekarz przepisuje obu. Promieniowanie odbywa się w ciągu 6 tygodni, a może pojawić się do 30 zabiegów w tym okresie.

Hormonalna terapia

W niektórych typach raka zrazikowego, hormon blokujący terapia jest powszechnie używany. Płatowe nowotwór badano receptorów estrogenowych. Estrogenu, hormonu stwierdzono, że pewne typy raka sutka rośnie. Przez blokowanie estrogenu i innych hormonów w organizmie, hormon blokujący terapia mogłaby zatrzymać wzrost guza lub komórki rakowe po zabiegu.

Opcje Leczenie naturalne

Konwencjonalne metody leczenia, jak chirurgia, chemioterapia i promieniowanie w połączeniu z holistycznych zabiegów może pomóc Ci poczuć się lepiej, wspomagania gojenia i poprawić wynik. Witaminy, minerały i zioła mogą być częścią jakiegokolwiek planu leczenia raka piersi, ale poinformować lekarzy, które z nich, które zażywasz. Kurkumina, znajdujące się w kurkumy, mogą być stosowane w leczeniu stanów zapalnych w organizmie, spowodowane przez chemioterapię i radioterapię. Kurkumina zmniejszyła wzrost guza raka piersi w badaniach na zwierzętach. Według dr Robert Newman, profesor terapii eksperymentalnych w MD Anderson Cancer Center i dr Keith Block, Bloku Centrum Leczenia Integracyjnymi w Chicago, przeciwutleniacze mogą w rzeczywistości zwiększać przeżywalność, pomoże odpowiedzieć na leczenie nowotworów, zmniejsza skutki uboczne leczenia raka piersi i pomóc zakończyć leczenie czuje się lepiej. Najlepszym źródłem przeciwutleniaczy są świeże owoce i warzywa organiczne. Podczas chemioterapii i radioterapii, wątroba i nerki muszą pracować w godzinach nadliczbowych, aby przetworzyć wszystkie związki chemiczne wchodzące ciała. Zmiana diety na to owoce, warzywa i organicznych kolejne ciemne zielone warzywa pomaga detoksykacji organizmu tak, wątroba i nerki nie muszą pracować tak ciężko.