adcov.com

Jakie są metody leczenia łagodnej hemoroidy?

Wiele osób ma od czasu do czasu kolej hemoroidy, które są opuchnięte i zapalenie żyły w odbytnicy. Zazwyczaj nieodpowiednia dieta prowadzi do hemoroidów, ale czasami są też inne powody, takie jak ciąża. Większość hemoroidy leczyć w tygodniu lub tak, ale istnieją sposoby, aby przyspieszyć gojenie. Zmiany diety i ponad-the-counter kremy są przydatne w leczeniu łagodnych hemoroidy.

Płyny

Picie większej ilości wody jest jednym z najprostszych sposobów zapobiegania hemoroidy. Jedną z głównych przyczyn hemoroidów zaparcia. Wysiłku przy konieczności wypróżnienia lub posiadające suche, twarde stolce mogą powodować hemoroidy. Z większej ilości wody w jelitach, stolce są bardziej normalnej konsystencji i fekalia można wyeliminować łatwiej.

Światłowód

Dodawanie więcej błonnika do diety pomaga również wyeliminować lub zapobiec hemoroidy. Biegunka jest kolejną przyczyną hemoroidów. Zbyt wiele wodniste stolce wywiera presję na żyły odbytnicy i hemoroidy mogą tworzyć. Dodając więcej owoców i warzyw do diety można dodać większą objętość lub masę na fekalia, które zatrzymuje biegunkę. Innym wyborem jest suplementy włókien.

Ćwiczenie

Każdy rodzaj ćwiczeń jest korzystne dla utrzymania hemoroidy w zatoce. Hemoroidy są bardziej prawdopodobne, gdy osoba siedzi lub stoi na długi czas. Wykonując ciało dostaje wszystkie mięśnie w poruszającego się ciała, nawet te w jelitach, które są potrzebne, aby przenieść odpadów z organizmu.

Leki naturalne

Łagodne lub małe hemoroidy, gorąca kąpiel przynosi ulgę. Siedzi w gorącej wodzie zmniejsza się obrzęk żył i zmniejsza hemoroidy. Ziołowy dwukropek sprzątający są również skuteczne w leczeniu łagodnych hemoroidy. Czystsze okrężnicy wyeliminować nagromadzone odpady i pomaga regulować pracę jelit. Z odchody są usuwane łatwiej to pomaga leczyć hemoroidy, bo tych jest mniej Naciski na kruchych żyłach odbytnicy.

Leki bez recepty

Istnieje wiele over-the-counter leków, które leczą hemoroidy. Najczęściej są kremy lub maści podobnego preparatu, H, które mają kortyzon lub steroidów. Leki te mają właściwości przeciwzapalne, które mogą zmniejszyć stan zapalny i obrzęk na hemoroidy. Bądź pewien, postępuj zgodnie ze wskazówkami przy użyciu tych leków.