adcov.com

Jakie są Leczenie przewlekłej choroby wątroby?

Przewlekła choroba wątroby, oznaczonych przez stopniowe niszczenie tkanki wątroby, jest 10. najczęstszą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z National Institutes of Health. Główne choroby, o których mowa w tej kategorii, zapalenie wątroby, marskość wątroby i zwłóknienie wątroby. Marskość wątroby spowodowana jest nieodwracalnych zmian tkanki bliznowatej, która powoduje wątroby w celu utwardzenia. Hartowanie zapobiega prawidłowe funkcjonowanie wątroby z powodu ograniczonego przepływu krwi. Nieleczona, zwłóknienie wątroby, kontynuował wzrost blizny oraz zapalenie wątroby zazwyczaj prowadzi do rozwoju marskości. Opcje leczenia są zależne od stopnia ciężkości danego stanu.

Dieta

Zdrowe, dobrze zbilansowana dieta koncentruje się na zdrowie wątroby jest niezbędna dla tych, którzy cierpią na przewlekłe choroby wątroby. Pacjenci powinni ograniczyć spożycie sodu i białka, ponieważ są one trudne do prawidłowego trawienia i zwiększają obciążenia na wątrobę. Pij co najmniej osiem szklanek zdrowych płynów dziennie, najlepiej wody, aby przepłukać system i zapobiec gromadzeniu się toksyn. Unikać over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol i ibuprofen, aby zapobiec pogorszeniu czynności wątroby. Ogranicz spożycie alkoholu, aby uniknąć dalszych uszkodzeń wątroby.

Bed Rest

U pacjentów z przewlekłą chorobą wątroby wymaga dodatkowego leżenia w łóżku, jak część ich trakcie leczenia, zwłaszcza w ostrej fazie choroby. Dodatkowy reszta stwierdzono poprawę objawów i natychmiastowe poprawy funkcji wątroby, a aktywność fizyczna pogarsza objawy i zwiększa obrzęk wątroby.

Leki

Leki przewidziane w trakcie leczenia przewlekłej choroby wątroby zależy od wieku pacjenta, ogólnego stanu zdrowia i warunków podstawowych. Pacjenci z przyczyna zapalenia wątroby są często przepisywane interferonu do walki z wirusem i zmniejszyć jej objawy. Marskość są przepisywane pacjentom antybiotyki, sterydy dla zakażenia do zapalenia, leki moczopędne, aby zmniejszyć gromadzenie się płynu i beta-blokery, aby zminimalizować obrzęk naczyń krwionośnych, jak również ryzyko krwotoku.

Laktulozy

Pogorszenie funkcji mózgu jest często widoczne w bardziej zaawansowanym stadium choroby wątroby, ze względu na toksyczne nagromadzonych we krwi. Laktulozę, syntetycznym, cukier, który działa jako środek przeczyszczający jest, aby wypłukać toksyny gromadzeniu się przez zmniejszyć ilość czasu dostępnego dla białek metabolizmu w amoniak, natomiast w wątrobie. Laktuloza usuwa również krwi z jelita. Dodatkowe leki dożylne, jak i chirurgii, są czasami konieczne, aby zatrzymać krwawienie lub usunąć krew, jeśli nie okazuje laktuloza wystarczający sposób tego.

Przeszczep wątroby

Po przewlekła choroba wątroby postępuje do schyłkowej niewydolności wątroby, przewlekłe, Ostatnią opcją leczenia jest przeszczep wątroby. Niestety, ten scenariusz nie jest prawdopodobne rozwiązanie dla wszystkich pacjentów cierpiących na przewlekłą chorobę wątroby. Każdy przypadek jest oceniany indywidualnie, aby określić zdolność pacjenta do poddania procesu przeszczepu.