adcov.com

Jakie są Leczenie przewlekłego zapalenia szyjki macicy?

Szyjki macicy jest zapalenie tkanek w kobiecej macicy. Prawie wszystkie przypadki szyjki macicy są spowodowane chorobami przenoszonymi drogą płciową, a jeśli nie jest leczone, może powodować długotrwałe problemy zdrowotne, w tym niezdolność do tworzenia i utrzymania ciąży. Zazwyczaj, zapalenie szyjki macicy może być skutecznie leczone antybiotykami lub innych leków. Jeśli szyjki macicy jest przewlekłe, jednak trzy inne zabiegi są dostępne.

Aspekty

Szyjki macicy są najczęściej spowodowane przez trzy chorób przenoszonych drogą płciową Trichomonas, rzeżączkę i chlamydię, chociaż warunek ten może być również spowodowane przez mikroorganizmy, takie jak Staphylococcus, wirusem opryszczki, lub paciorkowce. Szyjki macicy charakteryzuje szarym lub żółtym upławy, ból przy oddawaniu moczu i bolesne współżycie często towarzyszy krwawienie z pochwy lub plamienia.

Przewlekłe zapalenie szyjki macicy

Przewlekłe zapalenie szyjki macicy charakteryzuje odcinków powtarzających się szyjki macicy, które albo wielokrotnie pomimo leczenia lub wymagających długotrwałego leczenia wyjaśnić. Przewlekłe zapalenie szyjki macicy może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych, w tym trudności z zajściem w ciążę i znacznie wyższym ryzykiem przedwczesnego niepłodny lub dostawy, jeśli ciąża jest osiągnięty. Choroba ta może również stanowić zagrożenie dla noworodka; Kobieta cierpi na przewlekłą szyjki macicy ryzyko uszkodzenia wzroku dziecka w czasie porodu i zwiększa możliwości jej rozwoju ciężkiego zakażenia w ciągu pierwszych kilku tygodni życia.

Kauteryzacja

Istnieją trzy główne metody leczenia przewlekłego zapalenia szyjki macicy. Pierwszym z nich jest kauteryzacji, w którym ogrzewa się elektrycznie czujnik jest przeznaczony do spalania albo kauteryzację, przewlekle zapalenie i zainfekowanych komórek znajdujących się wokół szyjki macicy. Technika ta była stosowana od wielu lat, nie jest powszechny, że dostępne są inne metody.

Kriochirurgia

Kriochirurgia wymaga użycia bardzo zimnym dwutlenku węgla lub gazu z tlenku azotu. Gaz jest stosowany do zamrażania i zabić anormalnych komórek na szyjce. Gaz ten jest podawany przez lekarza poprzez zastosowanie niewielkiego urządzenia podręcznego, który jest wstawiony do wnętrza pochwy. Kriochirurgia jest mniej bolesne niż przyżeganie i jest łatwiejszy dla lekarza do kontroli i monitorowania.

Laserowa

Laserowa uważany jest za najlepszy wybór leczenia kobiet z dużych obszarów przewlekłym zapaleniem tkanek na ich szyjki macicy. W tej metodzie, światło laserowe stosuje się do usuwania zaburzenia tkanki powierzchniowej szyjki. Chirurgii laserowej może trwać dłużej niż dwie inne metody i jest bardziej drogie, ale jest to bardzo skuteczne.