adcov.com

Jakie są Leczenie przewlekłego skręconą kostkę?

Jakie są Leczenie przewlekłego skręconą kostkę?


Przewlekłe zwichnięcie kostki jest jeden, który utrzymuje się lub nawraca długoterminowych często. Przewlekłe zwichnięcie stawu skokowego mogą być spowodowane przez nadmierne zużycie nóg lub niestabilność stawu, co powoduje wygięcie na zewnątrz kostki nadmiernie. Leczenie zwykle obejmuje odpoczynek, unieruchomienie, wkładki do butów, leki, lód, ciepło i ćwiczenia.

Znaczenie

Bez odpowiedniego wypoczynku, osoba nie może być w stanie leczyć przewlekły ból kostki i ból może się pogorszyć. Jeśli ból jest spowodowany przez niestabilność stawu skokowego lub osłabienie mięśni, klamry mogą być potrzebne dla lepszego wsparcia.

Rodzaje leczenia

Ludzie z niestabilnością kostki lub stopy nadmiernej pronacji, może trzeba kupić nowe buty lub wkładki do butów, aby dodać złagodzić przewlekły ból kostki. Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen może pomóc zmniejszyć stan zapalny i ból jako korekty.

Inne rodzaje leczenia

Pakiet lodu powinien być stosowany bezpośrednio do źródła bólu przez 15 do 20 minut. Gdy początkowy obrzęk ustąpi, ciepło może zwiększyć przepływ krwi, który przenosi tlen i składniki odżywcze niezbędne do uzdrowienia.

Wpływ ćwiczeń

Nadmiernej pronacji może być spowodowane słabością mięśni w kostki. Niektóre stretching i ćwiczenia budowania siły można zrobić, aby zrównoważyć siłę i wzrost stabilności w kostkę.

Rama czasowa

Nie ma ustalonego czasu ramki do pokonania przewlekły ból kostki. Gdy podejmowane są pewne działania naprawcze, kostki mogą leczyć się w czasie.