adcov.com

Jakie są Leczenie porażenia prądem elektrycznym?

Jakie są Leczenie porażenia prądem elektrycznym?


Porażenie prądem występuje, gdy ciało jest w kontakcie z dowolnego źródła napięcia elektrycznego na tyle duży, aby spowodować obrażenia, a nawet śmierć. Ekspozycji do prądu elektrycznego 500 V lub wyższe mogą potencjalnie spowodować poważne uszkodzenia. Porażenie prądem elektrycznym może spowodować zatrzymanie akcji serca, drgawki, paraliż układu oddechowego, utratę przytomności, zaburzenia rytmu serca, ból mięśni, spalić i śmierci. Rodzaj leczenia zależy od rodzaju szkody poniesionej przez pokrzywdzonego.

Natychmiastowa ocena

Pierwszym krokiem do podjęcia, gdy daje leczenie pierwszej pomocy do prądem elektrycznym osoby, obejmuje sprawdzenie dla dróg oddechowych, oddychania i krążenia. Sprawdzić oznaki oddychania, kaszlu i ruchu ze stymulacji. W przypadku braku oddechu, resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) musi być podana natychmiast, z ciągłego monitorowania parametrów życiowych.

Leczenie początkowe

Szok wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Początkowo leczenie polega na umieszczeniu poszkodowanego w wygodnej pozycji, a w miarę możliwości pozycjonowania ofiarę z nóg podwyższone, aby zapobiec spadek ciśnienia krwi. Jednak ważne jest, aby uważać, aby nie przenieść poszkodowanego, jeśli podejrzewa się obecność obrażeń głowy, pleców lub karku. Poluzować ciasne ubrania i pasa, aby poprawić krążenie. Pozycji pół-siedzącej jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy osoba wymiotuje po stronie pozycji leżącej również pomoże uniknąć zadławienia. Ważne jest również, aby utrzymać ciepłą osobą.

Leczenia zaawansowane

Leczenie w nagłych wypadkach do porażenia prądem obejmuje sprzęt podtrzymywania życia w ciężkich przypadkach, takich jak defibrylatora w obecności zatrzymania krążenia. EKG służy do monitorowania rytmu serca ofiary. Obrażenia wewnętrzne jest często mniej oczywiste, ze zniszczenia tkanki wewnętrznej cięższym niż to co widać na zewnątrz. Środki podejmowane zwykle obejmują podawanie dożylne roztworu i włożenie cewnika moczowego. Monitorowanie diurezy jest niezbędna do badania laboratoryjne w celu określenia obecności białek wskaźnikowych dysfunkcji nerek. Aby uniemożliwić zamknięcie nerek, leki, takie jak mannitol i furosemid podano.

Leczenie oparzeń

Leczenie oparzeń będzie się zmieniać w zależności od nasilenia stanu chorobowego. Antybiotyki miejscowe w postaci kremu lub maści, wystarcza do leczenia oparzeń. Poważne oparzenia mogą wymagać interwencji chirurgicznej w celu usunięcia martwiczych skóry lub przeszczep skóry. W niektórych przypadkach może być konieczna amputacja, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na inne części ciała, z ciężkimi oparzeniami.

Pielęgnacja rany

Leczenie ran jest niezbędne leczenie porażenia prądem, jak oparzenia elektrotermiczne pozostawi ranę na temat punktów kontaktowych. Znacząca może spowodować uszkodzenie tkanek, które mogą obejmować śmierć tkanek i krwawienie. Antyseptyczne i przeciwbólowe są często stosowane do kontroli infekcji i dyskomfort.