adcov.com

Jakie są korzyści zdrowotne Miejskiej rolnictwa?

Jakie są korzyści zdrowotne Miejskiej rolnictwa?

Kiedy słyszysz słowo "rolnictwo", jest prawdopodobne, aby myśleć o toczenia gruntów rolnych na wsi. Jednak rosnąca tendencja w wielu miastach, rolnictwa miejskiego, zapewnia małe działki zieleni, że jednostki i wspólnoty mogą wykorzystać rosnąć własne jedzenie. Rolnictwo pierwszy pochodzi około 8000 lat pne w Mezopotamii. Przez tysiące lat, rolnictwo wspierane zdrowia i odżywiania, a dziś, rolnictwo miejskie tworzy wiele korzyści dla zdrowia, przyczyniając się do równowagi żywieniowej społeczności.

Zmniejszenie głodu

Rodzin o niskich dochodach oraz osoby mieszkające w miastach są jednymi z najlepszych grup zagrożonych głodem. Rolnictwo miejskich przyczynia się do zdrowia społeczności poprzez tworzenie stabilności żywności i zmniejszenie głodu. Działka 32-przez-32-metrowe gruntów może wygenerować wystarczająco dużo produktów nakarmić całą rodzinę do jednego roku.

Zazwyczaj ubogie społeczności miejskie mają ograniczony dostęp do świeżych produktów, przyczyniając się do niedożywienia. Produkt ma także mniej niedrogie ze względu na wysoki koszt transportu. Rolnictwo miejskie tworzy lokalne produkty, dając ludziom dostęp do świeżych towarów, niezależnie od ich lokalizacji i klimatu gospodarczego. Kontrolowane lokalnie żywności zmniejsza ryzyko niedoboru i głodu podczas niestabilnych ekonomicznie czasach.

Żywienie

Rolnictwa miejskiego sprzyja zdrowiu poprzez zapewnienie zrównoważonego odżywiania. Dostęp do zdrowej, pożywnej żywności poprawia ogólny stan zdrowia w społeczności. Kiedy ludzie pracują rozwijać własne jedzenie, są one bardziej prawdopodobne, aby jeść i cieszyć się owocami swojej pracy. Miejskie ogrody warzywne produkować nie tylko zaskakujące ilości jedzenia, ale również istotne wymagania żywieniowe. Miejski daje ludziom rolnictwo dostęp do białka, witamin i składników mineralnych, takich jak witaminy A, B i C oraz żelaza, a tym samym zwalczanie niedożywienia. Rolnictwo miejskie również daje dostęp społeczności do świeższe owoce i warzywa o wyższych wartościach odżywczych. Łatwo psujące się produkty, które muszą pokonywać duże odległości i spędzić czas w magazynach tracą wartości odżywczych w czasie.

Zdrowie fizyczne i emocjonalne

Rolnictwo miejskie jest okazją do ćwiczeń fizycznych. Gdy członkowie społeczności mają możliwość podejmowania pracy fizycznej, to im na wykonywanie których potrzebują do poprawy ich zdrowia i kondycji fizycznej. Uczestniczących w rolnictwie miejskiej poprawia nie tylko fizyczność, ale również poczucie satysfakcji, gdy ludzie widzą na wynik ich ciężkiej pracy. Dodatkowo, istnieje poczucie spełnienia, że ​​pochodzi z wiedząc, że nasza praca jest co trwały i pozytywny wpływ na społeczność. Dlatego wspiera rolnictwo miejskie zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Uprawa warzyw i ziół jest związane z relaksu psychicznego.

Koszty wyżywienia i opieki zdrowotnej

Rozważając całkowity dochód, osoby o niskich dochodach wydają więcej na jedzenie i opiekę zdrowotną niż osób zamożnych. Rolnictwo miejskie zapewnia lokalnej żywności, a tym samym ograniczenie kosztów ze względu na fakt, że koszty transportu i przechowywania jest mniejsza. Kiedy ludzie spędzają mniej ich całkowitego dochodu na żywność, mają dodatkowego dochodu, które mogą korzystać z opieki zdrowotnej i medycyny prewencyjnej. Kiedy ludzie mogą inwestować w swoje zdrowie, ogólny stan zdrowia społeczności poprawia.