adcov.com

Jakie są korzyści zdrowotne Lilac?

Jakie są korzyści zdrowotne Lilac?


Bzy kwitnienia roślin są znane ze swych obfitych fioletowe płatki i pachnący zapach. W przeszłości stosowano bzy do leczenia niektórych dolegliwości, chociaż zastosowanie medyczne tych kwiatów nie jest już powszechnie praktykowane. Ci, którzy praktykują aromaterapię jednak wierzyć zapach bzu ma wiele korzyści zdrowotnych.

Bzy

Syringa vulgaris, bardziej znany jako bzy, są kwitnące krzewy, które mogą rosnąć do 30 metrów wysokości, choć w większości są poniżej 10 metrów wysokości. Te kwiaty bzu są zazwyczaj fioletowe, choć niedawno utworzone ras hybrydowych może być biały, niebieski lub żółty. Kwiaty bzu są rozpoznawalne przez ich słodki zapach, który jest najmocniejszy, gdy kwiaty są w rozkwicie, choć okres kwitnienia trwa tylko kilka tygodni.

Aromaterapia

Aromaterapia ma wielowiekową historię jako formę leczenia, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Aromaterapii, pachnące olejki eteryczne z różnych roślin są destylowane i rozpowszechnione w powietrzu, albo za pomocą rozpylacza, świec lub w inny sposób. Aromatherapists uważają, inhalacja tych olejach mogą zapewnić wiele korzyści terapeutycznych. Przykładami są stosowanie oleju eukaliptusowego w celu łagodzenia przekrwienia nosa lub olej cytronellowy, aby utrzymać komary i od owadów. Jednakże aromatherapists, że istnieją liczne korzyści oferowane przez wiele różnych olejów roślinnych, w tym Bzy.

Korzyści aromaterapii

Gdy używany w aromaterapii, olejek z tradycyjnego purpurowe Bzy - lub francuskiego bzu - mówi się, że dostarczają uspokajająco, że łagodzi niepokój. Inne zgłaszane działania obejmują oczyszczające, kojące uczucie, że centra umysł zachęcić relaksu. Olej z białych bzów jest również używany w aromaterapii do produkcji uspokajająco, kojąco. Zapach białych bzów przynosi także o zwiększonej uczucie zmysłowości.

Zastosowanie medyczne

Oprócz zastosowania w liliowym aromaterapii, kwiat ma długą historię użycia medycznego. W przeszłości, liliowy przyjmowana była pozbyć jelita robaków pasożytniczych, a także stosowane w leczeniu malarii. W 19 wieku, liliowy był używany przez lekarzy w leczeniu gorączki. Jednak szybkość jego sukcesu było to nieregularny, że jego stosowanie w leczeniu gorączki przerwano przez lekarzy. Niektórzy współcześni zielarze używać olejku bzu w leczeniu schorzeń skóry, takich jak wysypka, oparzenia słoneczne i drobnych skaleczeń i zadrapań.