adcov.com

Jakie są korzyści z używania kurkumina?

Przyprawa kurkuma zawiera aktywny związek chemiczny zwany kurkuminy, która została znaleźć zastosowanie w medycynie dla ponad 4000 lat, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Nawet dzisiaj, nowoczesne naturalne lekarze zalecają zioła w leczeniu wielu schorzeń.

Funkcja

Zielarze kurkumina kredytowej z obniżeniem stężenia substancji chemicznych w organizmie, które przyczyniają się do zapalenia, donosi University of Maryland Medical Center. Kurkumina jest przeciwutleniaczem, rodzaj składników odżywczych wierzył, aby usunąć z organizmu szkodliwe cząsteczki, które przyczyniają się do raka i innych chorób.

Zastosowania

Zgłoszone zastosowania kurkuminy przez zielarzy obejmują leczenie niestrawność, zapalenie jelita grubego, wrzody żołądka, zapalenie kości i stawów, stwardnienie tętnic, nowotworów, cukrzycy i zapalenia błony naczyniowej oka lub zapalenie oka. Zielarze także skorzystać kurkuminy w leczeniu żółtaczka, zapalenie wątroby, biegunka, fibromyalgia i bóle głowy, zgodnie z RxList.com.

Dowody kliniczne

Badanie 2005 przeprowadzone badania w Anderson Cancer Center w Houston w Teksasie, i opublikowane w czasopiśmie "Clinical Cancer Research" wykazały, że kurkumina spowolnienie wzrostu raka piersi u myszy laboratoryjnych, a także zapobiega rozprzestrzenianiu się raka do odległych miejsc w ciała zwierząt.

Expert Insight

Chociaż dowody kliniczne popiera stosowanie kurkuminy na raka, badania uwzględnione tylko obiekty doświadczalne zwierzę, i nie wiadomo, czy efekty kurkuminy są podobne u ludzi, wyjaśnia, University of Maryland Medical Center.

Rozważania

Mimo że kurkumina jest bezpieczna dla większości ludzi, kobiet, które są w ciąży lub karmiące ludzie, z pęcherzyka żółciowego choroby lub planowanych do zabiegu w ciągu dwóch tygodni nie powinien brać kurkumina pomimo możliwych korzyści, ostrzega RxList.