adcov.com

Jakie są korzyści z rocznego badania lekarskie?

Jakie są korzyści z rocznego badania lekarskie?


Roczne badań fizycznych po sprawdzeniu wszystkich pacjentów w taki sam sposób, ale szeroki egzamin zostały dostosowane do każdego pacjenta. Medycyna ustaliła, że ​​lepiej jest badać pacjentów pod kątem chorób, w których występuje wysoki czynnik ryzyka rozwoju choroby. Na przykład młodsi pacjenci nie są pod kątem warunków, takich jak rak, które są stałym elementem corocznej kontroli zdrowia starszej osoby.

Wczesne wykrywanie raka

Rak jest jedną z chorób, które lekarz może przetestować w rocznym fizycznych w zależności od czynników ryzyka. Lekarze zalecają, aby pacjenci zaczynają przesiewowych w kierunku raka jelita grubego w wieku 50 lat u niektórych pacjentów z czynnikami ryzyka, takimi jak historia rodziny, może się rozpocząć przesiewowe to rak wcześniej. Lekarze mają większą szansę na zatrzymanie choroby, gdy jest złapany w początkowej fazie. Kobiety w wieku 40 i powyżej powinny mieć badania przesiewowe raka piersi rocznie wykryć chorobę we wczesnym stadium rozwoju. Lekarz może zalecić pokazy dla młodszych kobiet z rodzinną historią choroby.

Utrzymanie zdrowia

Roczny fizyczna umożliwia również dla lekarzy, aby zalecenia dotyczące stylu życia pacjentów, takich jak dieta i palenie tytoniu. Twój lekarz może ci rady na temat korzyści z zdrowej diety i utrata masy ciała, jeśli to konieczne.

Wstępne wykrywanie cukrzycy

Według American Diabetes Association, pacjenci, którzy rozwijają cukrzycy typu 2 prawie zawsze pierwszy przedcukrzycowym. Pacjenci ci mają tendencję do posiadania wysokich poziomów glukozy we krwi, które nie są wystarczająco wysokie dla rozpoznania cukrzycy, ale może być wykryty w rocznych badania fizykalnego. Jeżeli wykryta na tyle wcześnie, pacjenci mogą rozpocząć modyfikacji diety, utraty masy i wykonywania, co może opóźnić wystąpienie cukrzycy typu 2 lub zapobiegania przed pojawieniem.

Ryzyko ataku serca

Pacjenci z wywiadem nadciśnienia tętniczego są na zwiększone ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Wysokie ciśnienie krwi nie wykazuje żadnych objawów u większości pacjentów i występuje tylko podczas corocznego badania fizykalnego. Lekarz może zalecić zmiany w stylu życia, które mogą zmniejszyć ryzyko zawału serca, czy wysokie ciśnienie krwi jest wykrywane w swoim corocznym egzaminie.