adcov.com

Jakie są korzyści z Red Yeast Rice i Q10?

Jakie są korzyści z Red Yeast Rice i Q10?


CoQ10, określane również jako koenzymu Q10 lub ubichinon jest naturalną substancją przez organizm człowieka, chociaż dodatki dietetyczne są również dostępne. Czerwone drożdże ryżu kultury drożdży Monascus purpureus hodowano na ryżu i albo spożywane jako część diety i wysuszono, wytworzono jako dodatek. Oba te dodatki mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego u osób z pewnymi warunkami, i ludzie z innych problemów zdrowotnych może otrzymywać świadczenia z tych suplementów, jak również.

Układu krążenia

Czerwony ryż drożdży jest sprzedawany jako suplement diety naturalny sposób obniżyć poziom cholesterolu. Zgodnie z Mayo Clinic, badania kliniczne wykazały, że czerwony ryż drożdży może obniżyć poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL, czyli "złego" cholesterolu) i trójglicerydów, dwa rodzaje cholesterolu, które zawierają cholesterolu całkowitego. Ze względu na wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego, z zastosowaniem czerwonych drożdży ryżu może zapobiegać rozwojowi ten czynnik ryzyka. CoQ10 może pomóc obniżyć wysokie skurczowe ciśnienie krwi, a także: niższym ciśnieniem rozkurczowym; wysokie ciśnienie krwi jest znanym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, w tym udaru mózgu i zawału serca. Pacjenci z bólem, że wyniki z dławicą piersiową może skorzystać z obniżenia poziomów bólu podczas przyjmowania CoQ10. Inne choroby sercowo-naczyniowe, w tym wypadaniem płatka zastawki mitralnej, zastoinowej niewydolności serca i kardiomiopatią przerostową lub rozstrzeniową mogą również korzystać z suplementu koenzymu Q10.

Ogólny stan zdrowia

Zgodnie z Mayo Clinic, czerwony ryż drożdży mogą korzystać osoby z cukrzycą, zwłaszcza w zakresie utrzymania zrównoważonego i cukru we krwi pod kontrolą; jednak obecny naukowe dowody tego świadczenia jest jasne. Osoby o związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej mogą korzystać z suplementów CoQ10, chociaż zgodnie z Mayo Clinic, potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić korzyści z koenzymu Q10 w tym stanie. Podobnie, pacjenci mogą korzystać z spowolnienie progresji choroby Alzheimera przez suplementacja CoQ10, choć znowu, potrzebne są dalsze badania, aby sprawdzić skuteczność koenzymu Q10 jako potencjalnego leczenia. Inne przewlekłe schorzenia, które mogą korzystać z suplementów CoQ10 to syndrom chronicznego zmęczenia, astmy, dystrofii mięśniowej i choroby Parkinsona.

Medycyna tradycyjna

Tradycyjna medycyna chińska wykorzystuje czerwony ryż drożdży w leczeniu łagodnych zaburzeń żołądkowych, takich jak niestrawność lub biegunkę, i dla ogólnego zdrowia żołądka. Ponadto, czerwony ryż drożdży jest uważana przez lekarzy medycyny tradycyjnej promowanie lepsze krążenie krwi. Korzyści z suplementów CoQ10 w tradycyjnej medycynie obejmują zmniejszenie wypadania włosów i zabiegi na bezpłodność i bezsenność. Suplement jest również uważana przez lekarzy medycyny tradycyjnej do przedłużenia długości życia i poprawy funkcji poznawczych. Ponadto choroby, takie jak zapalenie wątroby, problemy z oddychaniem, zaburzenia psychiczne i zaburzenia mięśni mogą korzystać z suplementów diety CoQ10.