adcov.com

Jakie są korzyści z Morza Martwego soli?

Dead Sea znajduje się w Jordanii, Izraela. Jest 11.385 metrów poniżej poziomu morza. Jego linie brzegowe są najniższy punkt na ziemi na suchym lądzie. W czasach biblijnych służył jako schronienie dla króla Dawida. Herod Wielki uczynił to pierwszy na świecie ośrodek zdrowia. Kleopatra jest powiedziane, że utrzymuje jej piękno z Morza Martwego soli. Dziś jest znany ze swoich korzyści terapeutycznych i jest popularnym miejscem wypoczynku dla turystów z całego świata.

Znaczenie

Od czasów starożytnych, w wodach Morza Martwego zostały docenione za ich efektów terapeutycznych i medycznych. Zwykła woda morska jest 3 procent soli. Dead Sea zawiera 27 procent różnych soli. Minerałów w tych soli obejmują magnez, potas, chlorek wapnia i bromki. Jest to korzystne dla pacjentów z bólem mięśni, stresu, zaburzeń skórnych, bezsenności i stawów.

Magnez

Magnez jest jednym z Morza Martwego własność soli. Minerał ten jest stosowany w celu złagodzenia stresu, zapobieganie zatrzymanie płynów, uspokajająco na układ nerwowy organizmu i spowalnia proces starzenia się skóry.

Bromek wapnia i

Sól z Morza Martwego zawiera wapń, ważnym elementem dla wzmocnienia kości, zęby i paznokcie. Jest on również bogaty w bromki, które pomagają mięśnie zrelaksować i zmniejszyć sztywność kończyn ciała.

Potas

Potasu w soli z Morza Martwego odgrywa ważną rolę dla sportowców i ćwiczących. Działa jako podnośnika energii, i to uzupełnia wiele niezbędne minerały utracone po ekstremalnym wysiłku.

Kąpiel z soli Morza Martwego

Sól z Morza Martwego są w wielu odmianach. Różnią się wielkością, fakturą, kolorem i zapachem. Sól z Morza Martwego można kąpał się, by pomóc z dolegliwości i bólu, lub po prostu odpocząć. Sól z Morza Martwego bezzapachowe najlepiej stosować w leczeniu łuszczycy, egzemy i innych chorób skóry.

Fakt

Region Morza Martwego jest obecnie znanym ośrodkiem zdrowia i badań medycznych. Oprócz świadczeń leczniczych wielu twierdzi, po kąpieli w soli z Morza Martwego, niektóre dotknięty dolegliwości układu oddechowego i takich chorób jak mukowiscydoza utrzymują ulgę od zwiększonego ciśnienia atmosferycznego na tym obszarze.