adcov.com

Jakie są korzyści z glukozaminy?

Jakie są korzyści z glukozaminy?


Suplementy glukozaminy mają na celu podniesienia poziomu naturalnego glukozaminy wytwarzanej przez organizm. Suplementacja jest powiedziane, aby pomóc w utrzymaniu zdrowych stawów i łagodzą bóle stawów i zapalenie. Glukozamina jest szeroko stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. Chociaż nie ma dowodów naukowych na poparcie niektórych z tych roszczeń, nie wszystkie z wymienionych korzyści glukozaminy zostało jednoznacznie udowodnione.

Rola glukozaminy

Glukozamina jest aminocukru, który jest wytwarzany w organizmie. Odgrywa on ważną rolę w tworzeniu się chrząstki, która tworzy stawów organizmu. Związek ten jest również kluczowe znaczenie dla utrzymania stawów, pomagając w naprawie dziennej szkody wyrządzone masie mając stawów. Podczas glukozamina jest rutynowo wytwarzane w organizmie do tych celów, starzenie może powodować stopniowe zmniejszenie się zdolności do wytwarzania wystarczającej ilości związku, prowadząc do pogorszenia stanu stawów. Suplementów obecnie powszechnie używanych jako środki do kompensowania niższych glukozaminy w systemie, które mogą pochodzić z procesem starzenia się, ponieważ związek ten nie jest łatwo dostępne ze źródeł dietetycznych.

Glukozamina i zdrowie stawów

Suplementy glukozaminy są często reklamowane do stosowania się do poprawy zdrowia, powiedział, aby upewnić się, że ciało ma dość tego białka amino dostępnych naprawić nieuchronny zużycia obrażenia, które ma wpływ na ciężar ciała mając stawów. Mówi się również, aby korzyści w leczeniu urazów stawów, przyspieszenie procesu gojenia i łagodzenia bólu i zapalenia. Często suplementy sprzedawane do wspólnego utrzymania zdrowia wykorzysta glukozaminy w połączeniu z innymi substancjami, najczęściej chondroityny. Podczas gdy wielu konsumentów przysięgać korzyści glukozaminy dla zdrowia stawów, skuteczność doustnie glukozaminy w tym celu został jeszcze naukowo udowodnione.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów

Glukozamina okazał się mieć pewne korzyści w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. Liczne badania wykazały, suplementy glukozaminy, gdy w skojarzeniu z chondroityny, oferują bardziej skutecznej pomocy, niż powszechnie stosowanych niesteroidowych przeciwbólowe w umiarkowanym do ciężkiego bólu kości i stawów. Być może najbardziej znanym z tych badań jest jednym odbywać się pod kierunkiem Narodowego Instytutu Zdrowia, zwany Intervention Trial glukozaminy / chondroityny zapalenie stawów, lub chód, który uznał glukozaminy i chondroityny szczególnie korzystny w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Suplementy

Większość suplementów glukozaminy pochodzą z krabów, homarów lub krewetek, związek pozyskiwany z muszli. Dodatki glukozaminy wytwarza się ze źródeł roślinnych, a także, na przykład kukurydzy, lecz są one mniej powszechne, i mogą być trudne do uzyskania. Suplementy są dostępne w postaci tabletek, kapsułek, płynu lub proszku, a ceny są bardzo zróżnicowane, w zależności od producenta, jakości składników, i wielu innych czynników.

Przestrogi

Glukozamina jest ogólnie dobrze tolerowany u tych, które wykorzystują jako suplement diety. Jednakże, istnieją pewne skutki uboczne, które nie zostały przedstawione, w większości nieznaczne, takie jak nudności, biegunka, zgaga, i ból głowy. Ludzie, którzy mają alergię na skorupiaki może być mądry, aby uniknąć suplementów glukozaminy pochodzące z tych źródeł, szukając tych, na bazie warzyw zamiast. Inny ważny efekt uboczny, choć bardzo rzadko jeden, jest tymczasowe podniesienie ciśnienia krwi glukozaminy i chondroityny, gdy są używane razem. Również bezpieczeństwo stosowania glukozaminy w czasie ciąży lub karmienia piersią nie zostało ustalone.