adcov.com

Jakie są komplikacje dla choroby Alzheimera?

Choroba Alzheimera jest najczęściej związane z krótkoterminowych problemów z pamięcią, ale choroba powoduje również szereg wyniszczające objawy fizyczne, które wyjdą na jaw w jego późniejszych etapach. Jeśli choroba Alzheimera powoduje śmierć osoby, śmierć jest zwykle spowodowane przez objawów fizycznych, a nie poznawczych.

Reisberg Inscenizacja Ocena funkcjonalna

W 1988 roku, dr Barry Reisberg, profesor psychiatrii na Uniwersytecie w Nowym Jorku, opracowała funkcjonalne Rusztowania Assessment (FAST) skali oceny ciężkości choroby w postępującej demencji. FAST skala okazał wiarygodne w inscenizacji demencji Alzheimera. Według FAST skali, normalny dorosły bez spadku funkcjonalnej jest sklasyfikowany w etapie 1, podczas gdy normalny starszy dorosłych ze świadomością pewnego spadku (zgubieniu funkcjonalnych obiektów i czasami zapominam nazwy) jest sklasyfikowany w etapie 2. Etapy 3 do 7 reprezentują różne stadia choroby Alzheimera, z etapu 7 reprezentujące ciężką chorobą. Objawy fizyczne manifestują się w umiarkowanie ciężką chorobą Alzheimera, która Etap 6.

Wczesne łagodne choroby Alzheimera

W wczesną chorobą Alzheimera, Etap 3, osoba wykazuje widoczne deficyty w sytuacjach pracy i gubi się, gdy w nieznanych miejscach. Może zachować trochę wiedzy po przeczytaniu materiałów pisemnych, mogą mieć trudności pamiętając nazwy nowych ludzi i może stracić lub zgubić przedmiotów. W chorobie Alzheimera, agodn Etapu 4, ona potrzebuje pomocy z obsługi finansów i planowania zdarzeń, ma problemy z bieżącymi wydarzeniami i mogą mieć deficyty w seryjnego odejmowania.

Umiarkowana choroba Alzheimera

W chorobie miernym Alzheimera, Etap 5, osoba zazwyczaj wymaga pomocy, aby przetrwać. Nie może wybrać właściwego stroju, nie pamiętam wielkie wydarzenie życia lub nazwę ważnego członka rodziny i jest często zdezorientowany w odniesieniu do czasu.

Średnio zaawansowanej chorobie Alzheimera

Wyniszczające objawy fizyczne związane z chorobą Alzheimera zaczynają pojawiać się w umiarkowanie ciężkim etapie, który jest Etap 6. osoba zazwyczaj wymaga opatrunku pomoc, mycia i czynności toaletowych, a także rozwija się nietrzymanie moczu i jelit. Będzie miał niewiele do pamięci krótkotrwałej, ale może sobie przypomnieć wydarzenia z przeszłości. Może nie pamiętam nazwy bliskiego członka rodziny i może być nieświadomy roku, sezonu i okolic. On prawie zawsze przypomina swoją nazwę. Mogą wystąpić zmiany osobowości, w tym urojenia, paranoja, obsesyjne zachowania i czynności powtarzalne, niepokój, pobudzenie i niezdolność do przenoszenia myśli na tyle długo, aby prowadzenie działalności.

Ciężka choroba Alzheimera

Gdy choroba postępuje się ciężką chorobą Alzheimera, Etap 7, zdolność mowy jest ograniczona do sześciu zrozumiałych słów lub mniej. Komunikacja może być ograniczone do chrząkanie, czy osoba może stać się zupełnie nie odpowiada. Ona traci możliwość poruszania się, siedzieć, trzymać głowę do góry, mówić, uśmiechać się, a nawet połknąć. Trudności w połykaniu, zwana dysfagia, powoduje ryzyko aspiracji, a rodzina może zdecydować się umieścić rurkę do karmienia dla przetrwania człowieka.

Diagnoza Terminal

Kiedy osoba osiągnie etap 7, jest zwykle uznawane za zacisk z długością życia sześciu miesięcy lub mniej, i jest oferowane usługi hospicjum. Opieka hospicyjna jest przeznaczony nie do leczenia choroby, ale zamiast tego terminala, aby ostatnie dni danej osoby bezbolesne. Pracownicy hospicjum mają specjalistycznej wiedzy w zarządzaniu objawy ciężkiej choroby Alzheimera, takie jak problemy z jedzeniem, skóry, nietrzymanie moczu, niepokój i snu.