adcov.com

Jakie są funkcje węglowodanów prostych?

Jakie są funkcje węglowodanów prostych?


Nasz organizm potrzebuje węglowodanów. Istnieją dwa rodzaje węglowodanów: proste i złożone. Proste węglowodany mają jeden (pojedynczy) lub dwa (podwójne) cukry. Ciało rozkłada węglowodany na cukry proste.

Funkcja

Węglowodany paliwa ciało i dostarcza energii. Nasz organizm potrzebuje energii, aby funkcjonować poprawnie. Niskowęglowodanowa dieta może powodować zmęczenie, brak wytrwałości i wytrzymałości i słabej koncentracji umysłowej. Węglowodany są również ważne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego.

Węglowodany proste

Proste węglowodany znajdują się w wyrafinowanej cukrów, owoców i mleka. To zdrowiej jeść żywności, takich jak owoce i mleko, ponieważ zawierają witaminy, błonnik i inne ważne składniki odżywcze. Cukry rafinowane są pozbawione składników odżywczych i są nazywane "pustych kalorii".

Konwersji

Enzym amylaza rozkłada węglowodanów na glukozę (cukier we krwi), który przekształca się w energię. Nadmiar gromadzona jest glukoza w wątrobie i mięśniach, jak glikogen. Tylko niewielka ilość glukozy można przetworzyć w glikogen i przechowywano do późniejszego użycia. Nadwyżka przekształca się tłuszczu.