adcov.com

Jakie są EPO Shots?

Jakie są EPO Shots?


Erytropoetyna czy EPO jest hormonem, który jest wtryskiwany do osób, które mają niedokrwistość lub niskiej liczby krwinek czerwonych, tak że mogą oni więcej czerwonych krwinek. Ludzie, którzy mają choroby nerek często rozwijają anemię od EPO jest prawie wyłącznie przez nerki. Przed opracowaniem syntetycznej wersji EPO, które mogą być wtryskiwane do organizmów pacjentów, ludzi z chorobami nerek mieli do otrzymania transfuzji krwi, w celu zwalczania anemii. Synthetic EPO nazywa rekombinowanej ludzkiej erytropoetyny i jest praktycznie identyczny z naturalnym hormonem wytwarzanym przez człowieka.

EPO Zastrzyki

U pacjentów z chorobą nerek wstrzykuje się dożylnie lub podskórnie (pod skórą) z EPO podczas dializy. Dializa jest procesem, w którym krew jest filtrowana w celu usunięcia produktów odpadowych. EPO może być podane przez pielęgniarkę lub pacjentów mogą dowiedzieć się, jak wprowadzić siebie. Zastrzyki EPO są podane, aż człowiek nie potrzebuje już dializ lub jest w stanie zdobyć nową nerkę, która będzie w stanie produkować naturalne EPO.

Koszty

Koszt zastrzyk EPO jest wysoka, chociaż to nie zależy od tego jak dużo EPO potrzeb pacjenta. Według National Kidney Foundation, szacuje się, że roczny koszt EPO jest około 5000 $, choć Medicare nie płaci część kosztów dla tych pacjentów dializowanych. Firmy ubezpieczeniowe może zwrócić część kosztów.

Dawkowanie

Pacjenci z hematokrytu lub liczby krwinek czerwonych u mniej niż 30 procent wymaga zdjęcia EPO i dawkowanie zmienia się. Według National Kidney Foundation, większość pacjentów wymaga od 25 do 125 jednostek EPO na kilogram (2,2 kg.), Masy ciała, trzy razy w tygodniu. Dawkowanie jest często ograniczona, gdy liczba krwinek czerwonych jest stabilny, ale mogą zostać zwiększone, jeśli spadki hematokrytu.

Doping krwi

Strzały EPO dokonała nielegalnego wprowadzenia do świata sportu, kiedy odkrył, że sportowcy wstrzykując się z tej substancji mogą zwiększać liczby czerwonych krwinek. Ten wzrost krwinek czerwonych lub dopingu krwi może zwiększyć wydajność sportowca ogromnie zwłaszcza w sportach, które wymagają dużo wytrzymałości. Trudno jest sprawdzić, czy sportowiec został wstrzyknięty z EPO więc sport agencje regulujące teraz sprawdzić, czy hematokrytu sportowca jest zbyt wysoka. To daje pewne wskazówki, że sportowiec może bierze udział w dopingu krwi.