adcov.com

Jakie są efekty leczenia hormonem Raka prostaty?

Rak prostaty jest poważną chorobą, która dotyka mężczyzn. To może być traktowane przez wielu różnych metod, a rokowanie jest zazwyczaj dość dobre, biorąc pod uwagę rozpoznanie we wczesnym stadium rozwoju. Rak prostaty powoduje problemy z oddawaniem moczu, co może spowodować obniżenie popędu płciowego lub dysfunkcji erekcji.

O stanie

Rak prostaty jest rak jelita, gruczołu wytwarzającego plemników u mężczyzn. Wpływa to jeden z sześciu mężczyzn w Stanach States.There zwykle nie ma widocznych objawów związanych z wczesnym stadium raka prostaty, co utrudnia do zdiagnozowania. W większości przypadków będą widoczne przez kwestie moczowych i powikłania. Niektóre objawy szukać i poinformować lekarza o to kłopoty oddawanie moczu, osłabienie strumienia moczu, krew w moczu, dyskomfort w swoim miednicy i krew w twoich nasienia. Istnieje wiele metod, które mogą być stosowane w leczeniu raka prostaty. Wiek, rasa, poziom aktywności i historia zdrowia wszystkim odgrywać rolę w wyborze najlepszego schematu. Zachowanie jednostki raka jest również mocno ważone w procesie decyzyjnym. Szybkość z jaką rozwija się, oraz czy i gdzie to rozmieszczone są brane pod uwagę. Gdy diagnozowane i leczone w sposób terminowy, chorzy na raka prostaty mają dobry wskaźnik przeżycia.

Hormonalna terapia

Chociaż prawdą jest, że istnieje wiele metod, terapię hormonalna jest stosowany w większości przypadków. Zabieg ten jest podawany do zatrzymania ciała z produkcji testosteron, męski hormon płciowy. Rak prostaty rośnie i rozwija się pod wpływem testosterone.This typu leczenia jest skuteczna tylko przez krótki czas, ponieważ nie jest całkowicie skuteczne w zabijaniu wszystkich komórek nowotworowych, aw końcu rak będzie nauczyć się żyć i powielać bez testosteronu.

Czym jest testosteron?

Testosteron jest męski hormon w organizmie. Jest on odpowiedzialny za męskich cech, takich jak zarost i zmiany głosu. Reguluje także prostaty. Testosteron wspomaga wzrost komórek nowotworowych, a jest to możliwe, poprzez terapię hormonalną z wejściem istniejące komórki.

Jak działa terapia hormonalna pracy?

Istnieje kilka sposobów, że terapia hormonalna może być dostarczone. Najpopularniejszą metodą, jak dotąd, jest przez zastrzyki lub tabletki z zamiarem zatrzymania produkcji testosteronu tymczasowo lub na stałe. Często estrogen, inny hormon służy do przeciwdziałania właściwości testosteronu. Duże dawki estrogenów znacznie spowolnić produkcję testosteronu. Leczenie hormonem może występować w formie operacji. U mężczyzn, jądra produkują testosteron. Chirurgiczne usunięcie zapobiega rozwojowi raka prostaty.

Skutki uboczne terapii hormonalnej

O ile jest to celem terapii hormonalnej tylko niszczenia komórek nowotworowych, czasem zdarza się, że prawidłowe komórki i tkanki zostanie zniszczone lub uszkodzone w procesie. Główne skutki uboczne i te są bardziej poważne zaburzenia erekcji, niemożność utrzymania erekcji podczas stosunku i nietrzymanie moczu, utrata kontroli nad pęcherzem.