adcov.com

Jakie są cztery podstawowe spożywcze Grupa potrzeb człowieka?

Jakie są cztery podstawowe spożywcze Grupa potrzeb człowieka?


Od 1943 roku, kiedy Departament Rolnictwa USA, USDA, wprowadzoną listę podstawowych produktów spożywczych i dodatków żywieniowych, amerykańskie wytyczne żywieniowe zostały oparte na czterech podstawowych grup żywności. Chociaż klasyfikacja USDA grup żywności ewoluowała w czasie, podstawowe cztery grupy stanowią fundament diety wytycznych i mogą być zarówno uogólnione i dostosowane do potrzeb żywieniowych osób fizycznych. Patrz "Codziennie Zalecenie dla Dairy" wykres żywności USDA, aby uzyskać więcej informacji.

Nabiał

Według USDA, nabiał jest jednym z czterech głównych grup żywności. Jedzenie i picie w grupie mlecznych składa się z mleka, sery, jogurty i desery na bazie mleka i lodów. USDA zaleca spożywanie produktów mlecznych, które są o niskiej zawartości tłuszczu lub tłuszczu. Dzienne zapotrzebowanie na spożycie nabiału zależy od wieku.

Warzywa

Na USDA i CDC, warzywa są członkiem czterech podstawowych grup żywności, i są podzielone na pięć podgrup, które składają się z pomarańczowych warzywach, suszonych grochu, fasoli i warzyw skrobiowych ciemnozielonych warzywach i innych warzyw, takich jak papryka, okra, cebula , pomidory, sałata i grzyby. Sto procent warzyw sok również kwalifikuje się w ramach grupy warzyw. Wymagania roślinne różnią się w zależności od wieku, masy ciała i aktywności fizycznej.

Białkowe przekąski

USDA przewiduje, że są pokarmy pokarmy białkowe z ryb, mięsa, drobiu, jaj, orzechów i nasion. Wraz z bycia częścią grupy warzyw, suszona fasola i groch są również uważane za część grupy protein. USDA zaleca wybranie chude lub niskotłuszczowe porcje mięsa i drobiu oraz ryb, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak łosoś i pstrąg. Unikać przetworów mięsnych jak parówki i wędliny, które zostały dodane sodu.

Ziarna

Pokarmy, które wchodzą w zakres grupy składają się z ziaren wszelkiej żywności wykonane z ryżu, pszenicy, chleb, ziarna zbóż, mączki kukurydzianej lub jęczmienia. Ziarna są albo w całości lub wyrafinowane. Ziarno rafinowana żywność, które zmielone usunąć otręby oraz zarodki, takie jak białe pieczywo, mąki i ryżu. Składają się z całych ziaren niewybredny żywności, takich jak mąka pszenna, płatki owsiane i cały brązowy ryż.