adcov.com

Jakie rodzaje chirurgii laserowej są dostępne?

Wprowadzenie lasera miał głęboki wpływ na drodze procedury medyczne są wykonywane. Lasery został dodany nowy poziom dokładności i precyzji, a także wygodę, ponieważ coraz procedury mogą być wykonywane w gabinecie lekarza w porównaniu sali operacyjnej. Rodzaje zabiegów chirurgii laserowej w zakresie od kosmetyku do poważnej operacji korekcyjnej.

Chirurgia laserowa oczu

Laserowe operacje oka jest to procedura, która staje się coraz bardziej popularne w ostatniej dekadzie. Laser-w miejscu keratomilozy lub LASIK, to najczęściej wykonywane procedury naprawcze wizji wśród osób, które noszą soczewki kontaktowe lub okulary i szukają mieć 20/20 wizji bez nich. LASIK jest preferowane przez większość pacjentów, bo trochę ból jest odczuwalny po zabiegu, a otrzymany idealna wizja jest zwykle zauważalne dni po zabiegu.

Stomatologia laserowa

Dla tych z Was, którzy unikają fotelu dentystycznym ze względu na niemal nieuniknionym bólem, który jest związany z zabiegami stomatologicznymi, chyba Zastosowanie laserów pomoże złagodzić swoje obawy. Coraz więcej dentystów włączają zastosowanie laserów do wykonywania prac stomatologicznych, ponieważ większość laserowych zabiegów stomatologicznych nie wymaga znieczulenia. Stomatologia laserowa zmniejsza krwawienie i minimalizuje ryzyko infekcji bakteryjnej. Rodzaje zabiegów stomatologicznych laserowych obejmują wykrywanie ustnej, wypełniaczy dentystycznych i korony wydłużenie.

Zabiegi kosmetyczne

Chirurgię kosmetyczną innej procedury medyczne, które zostały zmienione z wprowadzeniem laserów. Nie tylko starsze procedury jak twarz załadowczej i rozszerzonych piersią były prostsze przy użyciu laserów, a nowe procedury wprowadzono w ostatnich latach. Procedury takie jak usuwanie tatuażu, usuwanie włosów, napinania skóry i odmłodzenie, leczenia naczyń i Pająk żył i usuwania uszkodzeń zabarwionego nie wszystkie zostały wykonane przy użyciu lasera popularne.

Procedury ginekologiczne

Bardziej powszechne i skomplikowanych procedur ginekologiczne są wykonywane z laserami dla wielu z tych samych powodów, jak innych procedurach medycznych. Kobiety znaleźć czas zwrotu jest znacznie szybsze, a lekarze są świadomi drastycznego zmniejszenia szansy infekcji z wykorzystaniem laserów. Histerektomii, szyjki macicy, szyjki macicy ablacji biopsje i końcówki ciąży są obecnie wykonywane z laserami.

Procedury ortopedyczne kręgosłupa

Powrót i rdzenia operacja została również bardziej zaawansowane z wykorzystaniem lasera. Wiele z powrotem i kręgosłupa dysfunkcje i urazy, takie jak przepukliną lub wybrzuszenia płyty, ostrogi kości i powikłań związanych z zapaleniem stawów, może traktowane z chirurgii laserowej.