adcov.com

Jakie przekąski są dobre, aby obniżyć poziom cholesterolu?

Cholesterol jest woskowata substancja, która znajduje się w krwiobiegu. Cholesterolu w organizmie człowieka jest to konieczne i jest stosowany do wytworzenia błon komórkowych i kilka ważnych hormonów. Jednak, zbyt duża cholesterol jest szkodliwe, ponieważ tworzą się złogi tłuszczowe naczyń krwionośnych, zmniejszenie przepływu krwi do serca i mózgu.

Dobry i zły cholesterol

Dwa rodzaje cholesterolu można znaleźć we wszystkich ludzi. Cholesterolu LDL, który zwie się "złego cholesterolu", można łączyć z innymi materiałami, aby spowodować tablicę, która zwęża tętnice. Skrzepy mogą tworzyć i zablokować zwężonej tętnicy, powodując zawał serca lub udar. Cholesterolu LDL można zapobiec i leczyć. Dieta, ćwiczenia i leki mogą obniżyć poziom cholesterolu LDL. Optymalny środek do LDL jest mniejsza niż 100 mg / dl (miligramów na decylitr).

HDL cholesterol jest określany jako "dobrego cholesterolu". Wysoki poziom HDL zmniejsza ryzyko zawału serca, natomiast niski poziom HDL zwiększyć szansę. Cholesterolu HDL przenosi do wątroby, teoria mówi, w którym jest umieszczony i HDL usuwa nadmiar cholesterolu z tętnic płytki nazębnej. Optymalny środek do HDL jest powyżej 60 mg / dl.

Tłuszcze i cholesterol

Zdrowa dieta jest zmiana stylu życia, które mogą obniżyć poziom cholesterolu LDL i podniesienie poziomu cholesterolu HDL. Osoba, która nie ma choroby serca powinny ograniczyć dzienne spożycie cholesterolu do 300 miligramów (mg) na dobę. Osoby z chorobami serca powinny w nie więcej niż 200 mg na dobę. Skoncentrowane źródła cholesterolu do uniknięcia to podroby, żółtka i całe produkty mleczne.

Trans i tłuszcze nasycone są złe i podnieść poziom cholesterolu LDL. Nie więcej niż 10 procent diecie powinno pochodzić z tych tłuszczów. Tłuszcze jednonienasycone są lepsze i znajdują się w oliwie z oliwek, orzeszków ziemnych i rzepaku. Jeść pełnoziarniste, owoce i warzywa, obniży poziom cholesterolu. Ryby są bogate w kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe, które są dobre dla serca. Człowiek powinien jeść co najmniej 25 gramów błonnika dziennie.

Zalecane przekąski

Poniżej wymienione są pokarmy, które obniżają poziom cholesterolu.

• rozpuszczalny błonnik: płatki owsiane, otręby owsiane, fasola, groch, owoce cytrusowe, otręby ryżowe, siemię lniane i orzechy
• błonnik nierozpuszczalny: pełnoziarniste, skórki owocowe, skórki z warzyw i nasiona
• Orzechy: migdały, orzechy laskowe, orzeszki ziemne, orzechy pekan, orzechy piniowe, niektóre orzechy pistacjowe, orzechy włoskie
• Ryby z wysokich omega-3 kwasy tłuszczowe: łosoś, tuńczyk biały, sardynki, makrela, śledź i pstrąg jeziora
• Pokarmy wzbogacone w sterole roślinne