adcov.com

Jakie Protezy stałe są dostępne?

Jakie Protezy stałe są dostępne?


Opcje dentystyczne mają długą drogę od drewnianych protez Jerzego Waszyngtona. Współczesna stomatologia pozwala na wiele opcji w oparciu o względy, takie jak ogólny stan zdrowia zębów, wieku pacjenta oraz krótkoterminowe lub długoterminowe rozwiązanie. Jedną z takich opcji jest trwałe rozwiązanie protezy. W zależności od ogólnego stanu zębów, jednak nie ma opcji w stałych protez, czyli stałych protez częściowych i kompletnych stałych protez.

Protezy stałe cząstkowe

Częściowe Protezy stałe są idealne dla pacjentów, którzy są tylko kilka brakujących zębów. Denturist pierwszy ocenia stan pozostałych zębów naturalnych, aby zobaczyć, czy częściowe protezy jest stałe opcja. Naturalne zęby muszą być w dobrym stanie, ponieważ wpływają na trwałość stałego protezy, ponieważ jest ona związana z naturalnych zębów. Próchnica lub urazy do naturalnych zębów może być przyczyną długotrwałego protezy do wymiany.

Pełne Protezy stałe

Wszczepione protezy stałe może być rozwiązaniem dla pacjentów brakuje kilku zębów lub dla pacjentów, którzy potrzebują pełne zestawy protez. Denturist najpierw ocenić stan linii dziąseł, aby upewnić się, że dziąsła są zdrowe i zdolne do ich składowania. Ten rodzaj protez wymaga pręty tytanowe być przykręcona do linii dziąseł i zakotwiczony w kości. Gdy dziąsła są prawidłowo wyleczone, stałe protezy następnie cementuje się do prętów tytanowych.

Zalety Protezy stałe

Protezy stałe nosząca protezę dać więcej pewności siebie i wolności, gdy nie musi już martwić się o usunięcie protez w nocy do jej dziąseł "oddychać", jak z protez ruchomych. Ona już nie moczyć jej protezy w roztworze czyszczącym na noc lub przy użyciu klejów uciekać się do protez, aby utrzymać je na miejscu. Protezy stałe nie może dostać niewłaściwie lub uszkodzony, gdyż nie pozostawiają usta.

Pielęgnacja protez

Pierwszy raz noszących protezy musi pozwolić okresu dostosowania do nowych protez. Mogą one znaleźć się ślinić bardziej niż zwykle i poczucia protezy w jamie ustnej odbędzie się przyzwyczaić. Protezy stałe są łatwiejsze w pielęgnacji, ponieważ nie muszą być usunięte do czyszczenia. Można je czyścić miękką szczoteczką i delikatnym włosiem pasty płynem. Regularne spotkania dentystyczne są nadal konieczne, aby utrzymać stałe protezy w odpowiednim stanie technicznym i utrzymania zdrowia dziąseł i ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej.