adcov.com

Jakie produkty spożywcze są w cholesterolu znaleziono?

Z choroby serca coraz epidemia zdrowia, zrozumienie cholesterolu i jego wpływ na nasze ciała jest niezbędna. Możemy kontrolować ilość cholesterolu w naszej krwi znając zawartość cholesterolu z żywności jemy. Niektóre produkty mogą odwrócić wysoki poziom cholesterolu we krwi, podczas gdy inni ją zwiększyć. Jedzenie odpowiedniej ilości korzystnego cholesterolu może ustalić, czy nasze życie możemy przedłużyć lub skrócić go.

Fakty

Cholesterolu w diecie znajduje się we wszystkich źródeł żywności i dzieli się na dwa rodzaje, dobrych i złych. Cholesterol jest niezbędny dla naszego ciała, aby działać poprawnie. Według dietaryfiberfood.com, nasz organizm wytwarza wystarczającej ilości cholesterolu do prawidłowego funkcjonowania.

Jedzenie żywności wysoko w serca zdrowego cholesterolu jest część żywności z trzech części programu - diety, ćwiczenia i kontroli wagi - to może pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Znany jako TLC, do celów terapeutycznych zmian stylu życia, program ten jest zalecany przez American Heart Association, USDA i National Heart, Lung, and Blood Institute, lub NHLBI.

Zalecane wartości

Według American Heart Association, USDA i NHLBI, nasycone tłuszcze potrzebne do mniej niż 7 procent dziennej dawki kalorii. Tłuszcze nasycone znajdują się głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego i całej żywności tłuszczu mlecznego. Twoje całkowite spożycie tłuszczu zaleca się między 25 a 35 procent dziennego spożycia kalorii. Obejmuje całkowite spożycie tłuszczu trans, jednonienasycone, nasycone i jednonienasycone tłuszcze połączeniu.

Należy spożywać mniej niż 200 mg cholesterolu dziennie w ramach tego programu serca zdrowego stylu życia.

Rodzaje

Istnieją dwa rodzaje cholesterolu w środkach spożywczych. "Dobrego" cholesterolu, lipoprotein o wysokiej gęstości, zwany także HDL cholesterolu pomaga bloku przed wchłonięciem do krwiobiegu. HDL znajduje się w sercu zdrowego wysokiej błonnika i żywności wysokiej przeciwutleniacz. Podwyższony poziom tego typu cholesterolu są mile widziane.

Zgodnie z American Heart Association i NHLBI "zły" cholesterol lipoprotein o niskiej gęstości lub LDL i wiadomo, tworząc szkodliwe płytki w ściankach tętnic. LDL znajduje się w żywności, które są bogate w tłuszcze. Ten typ cholesterolu muszą być zmniejszona i / lub regulowana.

Żywność z szkodliwego cholesterolu

Pokarmy bogate w LDL zawierają nasycone i / lub tłuszcze trans. Według Heart Association USDA i amerykańskiej, te pokarmy zawierają czerwonych mięs, takich jak kaczki, jagnięciny, wołowiny i wieprzowiny; podroby; żółtka jaj; całe tłuszczowe produkty mleczarskie i utwardzane tłuszcze. Utwardzane tłuszcze zawierają tłuszcz i częściowo uwodornionych olejów.

Pokarmy bogate w tłuszcze trans są powszechnie spotykane w pieczonych rynku żywności. Kategoria ta obejmuje ciasta, ciastka, ciasteczka, ciasta i batony energetyczne.

Żywność z dobrego cholesterolu

Pokarmy zawierające HDL obejmują zarówno wysoką błonnika i żywności wysokiej przeciwutleniające. Pokarmy bogate w włókna, zgodnie z Heart Association USDA i amerykańskiej, to całe ziarna, takich jak owies, całe pszenicy, jęczmienia i quinoa; rośliny strączkowe, w tym soczewicę, nerek i fasoli garbanzo; świeże owoce i warzywa; zdrowe oleje, takie jak mononasycone i wielonienasyconych odmian.

Pokarmy bogate w przeciwutleniacze obejmują te bogate w kwasy tłuszczowe Omega 3, takich jak łosoś i ryb; awokado; nasiona słonecznika; siemię lniane; owoców cytrusowych i jagody.

Znaczenie

Ważne jest, aby zrozumieć, jak w diecie cholesterol wpływa na nasze ciało. Wiedząc, które pokarmy zawierają cholesterolu HDL i LDL może nam pomóc prowadzić zdrowszy styl życia, zmniejszyć naszą zależność od leków, poprawy naszego zdrowia serca i krążenia, a jednocześnie zmniejsza się nasze ryzyko chorób takich jak cukrzyca, choroby serca i różnych form raka.